Wpis z mikrobloga

@slodki_jezu: Ludzie wierzący w pseudonaukowy bełkot wybierają swoich reprezentantów. Ktoś tych ludzi wybrał, nie wzięli się znikąd. Uważam też że w tzw. anglojęzycznym internecie łatwiej jest o rzetelne źródła.

EDIT: Inną sprawą jest pęd do wladzy: Chcesz zostać posłem, widzisz że takie rzeczy są na fali, co robisz? Jeśli masz RiGCZ to mówisz o czym innym, jeśli liczy się dla Ciebie jedynie stanowisko i kasa - chcesz dotrzeć do antyszczepionkowców/innych ludzi
@slodki_jezu: Wiem, wspomniałem o tym, nie wiem czy widziałeś dopisek w moim komentarzu. Jest to swojego rodzaju błędne koło - politycy ubiegając się o poparcie używają retoryki podobnej do "zaczadzonych". Inni ludzie zaczynają mieć wątpliwości bo jeśli "ważni panowie w TV" tak mówią to coś musi być na rzeczy. Populacja nawiedzonych zwiększa się. Nie mówiąc już o tym że ludźmi słabo wyedukowanymi łatwiej rządzić, wystarczy odpowiednio wykorzystać ich lęki/niewiedzę.
@zirytowana_plaszczka: weź też pod uwage że nawet jak chcesz cos zweryfikowac szukajac badan to obecnie podstawa jest dobra znajomosc specjalistycznego angielskiego, a dwa niestety czesto trzeba juz troche siedziec w temacie zeby zrozumiec o co w ogole w tym naukowym bełkocie chodzi;) Troche szkoda ze nie znajdziesz zbyt wielu ksiazek w stylu "Krotkiej Historii Czasu" Hawkinga gdzie autor stara sie przekazac pewne rzeczy najprosciej jak sie da.
Jakze o wiele latwiej
@KochanekAdmina: @slodki_jezu: Środowiska konserwatywne opierają dużą część swojej ideologii na religii i mistycyźmie i ta bezgraniczna wiara w coś napisanego albo powiedzianego wżyna się w ich umysły i traktują to jako prawdę objawioną, bez weryfikacji źródeł, dlatego też te środowiska od zawsze łykały każdą teorię spiskową, patrząc nawet dwa wieki wstecz (Protokoły Mędrców Syjonu, spiski żydowskie), z polskiego podwórka to wiara w zamach w Smoleńsku, antyszczepionkowcy i homeopatia. Wiara w
z.....r - @KochanekAdmina: @slodki_jezu: Środowiska konserwatywne opierają dużą część...

źródło: comment_2GGUUpJqUI2DQCzKC0Qbv54MPo9CjQbk.jpg

Pobierz
za szerzenie takiej dezinformacji w przestrzeni publicznej, gdzie (eufemistycznie ujmując) nie każdy weryfikuje źródła, powinny być paragrafy


@zavalita: Trochę inna sytuacja, ale może informacje na tej stronie mogą pomóc?
@Styrmir: @zirytowana_plaszczka: @ZaplutyKarzelReakcji: @zavalita:

Z perspektywy lekarskiej problem jest bardzo złożony. Po pierwsze - edukacja. W Polsce nikogo nie uczy się logicznego myślenia, wyciągania wniosków, szukania źródeł. Medycyna jest bardzo złożona, wielu rzeczy nie da się wytłumaczyć w sposób prosty i łopatologiczny (albo się da, ale nikomu się nie chce). Natomiast pseudomedycyna i cały nurt altmedowy oferuje rozwiązania w sposób odwrotny - bardzo prosty, ale zawierający sformułowania które
t.....i - @Styrmir: @zirytowana_plaszczka: @ZaplutyKarzelReakcji: @zavalita: 

Z pe...

źródło: comment_4rBvg8Yc02uTUUXr5iPSoRUVB1vj76ww.jpg

Pobierz