Wpis z mikrobloga

Pytanko, czeka mnie 2tyg trip po Norwegii, autostopem zamierzamy dotrzeć do granic parku narodowego Hardangervidda a dalej z buta. Co jeść zeby dostarczyc dobre kalorie ? Do dyspozycji bedzie kuchenka gazowa. Narazie mam :maslo orzechowe, pumpernikiel, kuskus, wszelakie konserwy, orzechy/rodzynki, batony proteinowe, czekolada.
Macie jakies pomysly z podróży co dobrze jeść bo zajmuje malo miejsca a dostarcza duzo kalorii?

#autostop #podroze #dieta
  • 19
@hannybunny: jak chcesz coś co makaronu, co zajmuje mało miejsca, to polecam pesto. Nawet w Norwegii można dostać w przyzwoitych pieniądzach.

maslo orzechowe


To pewnie głównie tłuszcz. Ja polecam ryże, kasze, te sprawy. Plus coś do tego, żeby było smaczne, bo samej kaszy z ryżem nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hannybunny: w Norwegii genialnie działa freeganizm - znajomi w kontenerach na tyłach marketów znajdowali piwo, sushi, szynki, bombonierki, pieczywo, warzywa itp - dużo przeróżnych smakołyków NIEprzeterminowanych ;)
@hannybunny przygotuj sporą porcję suszonej wołowiny, przegryziesz w podróży i potrawki nagotujesz jeżeli będzie taka potrzeba, z suchych rzeczy łatwych w transporcie to polecam pęczak jęczmienny
@wyjde_z_piwnicy: eh bez urazy mireczku ale widac ze makrosy i zywienie to nie jest twoj konik, nie bede ci teraz tlumaczyc dlaczego na mnie lepiej dziala dieta keto ale zaufaj mi w sytuacji gdy bedziesz glodny i masz do wyboru lyzke masla orzechowego albo 5 wafli ryzowych to zawsze wybieraj to 1, bo co z tego ze zjesz wiecej węglowodanów prostych o wysokim IG skoro zaraz bedziesz glodny :) ale dzieki
@wyjde_z_piwnicy: eh bez urazy mireczku ale widac ze makrosy i zywienie to nie jest twoj konik, nie bede ci teraz tlumaczyc dlaczego na mnie lepiej dziala dieta keto ale zaufaj mi w sytuacji gdy bedziesz glodny i masz do wyboru lyzke masla orzechowego albo 5 wafli ryzowych to zawsze wybieraj to 1, bo co z tego ze zjesz wiecej węglowodanów prostych o wysokim IG skoro zaraz bedziesz glodny :) ale dzieki
@wyjde_z_piwnicy: bo to węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym, które zaspokajają głód na chwilę i nie maja za wiele składników odżywczych. Natomiast panie, masło orzechowe (dobrej jakości nie jakieś gówno z olejem palmowym) to tłuszcze, OGROMNA ILOSĆ BIAŁKA, witaminka e, potas, magnez. Na dłuższy równomierny wysiłek jakim jest chodzenie po górach, masło orzechowe wygrywa bo dostarcza organizowi więcej dobrych makroskładników, które są dłużej trawione i dają więcej energii niż paczka ryżu która
@hannybunny: no i nawet na wykopie można się czegoś ciekawego nauczyć. Proponowałem ryże, kasze z tego powodu, że sam obserwując swój organizm miałem wrażenie, że po tego typu jedzeniu energii starcza mi na dłużej, później robię się głodny, lepiej mi się np. biega, mam energię.

Ale skoro jest tak, jak mówisz, to co jeszcze warto jeść mając w planach tego typu aktywność, czyli np. wielogodzinne wędrówki?

PS. ale #!$%@?ąc od tego
@wyjde_z_piwnicy: czules sie tak bo wegle to natychmiastowy zastrzyk energii, ktory sie powinno stosowac krotko przed treningiem i krotko po. No wszelkiego rodzaju batony proteinowe sa dobre, mozna zalewac platki owsiane (wegle) np. Odżywka białkowa. Nie no musisz jesc weglowodany, wiec kasze itd. To must have na wyprawy a co jeszcze to nie wiem, dlatego pytam na wykopie.