Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #motoryzacja i #renault

Mam problem ze swoją Meganką II mk II, 1.5dCi. W czasie jazdy zachowuje się coraz częściej w następujący sposób:
- niezależnie od tego czy przyspieszam, czy jadę stałą prędkością
- nagła utrata mocy - czuć jakby samochód zwalniał
- pedał gazu nie reaguje
- na wyświetlaczu chwilowe spalanie spada do 0
- raz na jakiś czas pojawi się przy tej okazji "Usterka elektroniki", która znika po lekkim naciśnięciu hamulca
- zdarza się, że całą trasę 30 km przejadę bez takich objawów
- zdarza się, że na trasie 5 km sytuacja powtórzy się kilka razy
- całość trwa ~2-4 sekundy

Za chwilę jadę do sklepu po czujnik świateł stop (podobno jego awaria może być przyczyną), ale ciekaw jestem, gdyby to okazał się chybiony strzał, co jeszcze może mnie czekać...

Wiem, że pewnie wyląduje u mechanika, ale nie mogę się na dłuższy czas rozstać z samochodem i chciałbym się mentalnie przygotować na zakres napraw. Nie mogę dołożyć 9999999,99 i kupić czegoś lepszego, poza tym jestem do Megi emocjonalnie przywiązany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@zagu moze potencjometr gazu sie #!$%@? a czujnik swiatel stop to masz w nim regulacje pod pedalem hamulca z tego co pamietam to mozesz go wykrecic/wkrecic zeby wczesniej/pozniej zapalal swiatlo stopu
@zagu: W tych silnikach EGR często przysparza ludzi o takie jaja. Wyczyścisz go i za 5 tys. będzie to samo, więc jeśli to EGR to do wymiany (chyba że w tym silniku da się go elektronicznie wyłączyć, ale coś mi się nie wydaje).
@solo_ta ten czujnik już kiedyś miałem wymieniany, i z tego co pamiętam był jakiś inny komunikat

@jacek_krk tak wiem, całkiem możliwe, że to cokolwiek innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@leszek_SK czujnik hamulca jest dobrze wyregulowany, bo już sprawdzałem

@thestabilizator
@chwed no to pewnie bez diagnostyki się nie obejdzie...

Zastanawia mnie tylko, że błąd znika po wciśnięciu hamulca... Ech biednemu zawsze wiatr w oczy... Dzięki wszystkim za pomoc.