Wpis z mikrobloga

#programowanie #visualstudio #csharp mam taki problem, że pierwszy raz edytor czy też IDE dosłownie tnie mi kompa na kilka-kilkanaście sekund. Jakiekolwiek poruszanie się po solution, dodawanie,edycja plików - muli.
Sprawa pojawiła się po przejściu z VS 2015 na VS 2017 comunity. Czy przejście na enterprise lub profesional może pomóc, czy to też takie traktory i pozostaje mi kombinowanie z VS code?
  • 6
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: jak kompilowałem biblioteki pod VS2017 community okazało się, że są problemy, dłuższe googlowanie wykazało, że VS2017 ma bugi i zalecane jest skorzystanie VS2015, więc trzeba było wywalić nowszą wersję i zainstalować VS2015 z obrazu ISO. Kompilacja muliła, na SSD odczuwalnie lepiej, ale zakończyło się sukcesem. Żałuję straconego czasu, miałem zainstalowane 2015 com, a nie .. zachciało się zrobić aktualizację do wersji 2017.

A tak korzystając z pory nocnej ( ͡
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Ja mam 2017 Enterprise z resharperem i wszystko działa gładko na lapku z i5-3340 i 12gb ramu. Co dziwne, na podobnej konfiguracji ale na komputerze praca z tym zestawem to masakra, coś podobnego do twojej sytuacji, wszystko muli niemiłosiernie. Nie mam pojęcia z czego się to bierze, wszystkie update'y ściągnięte.
@dinokoder: @Afur: @YuiMizuno: @dinokoder:
ogólnie to c# i vs to zupełnie nie moje klimaty, ale projekt wymaga razora, to lecimy...
Warningów jest od kilku do kilkunastu, nikt ich nie rusza póki co. Nawet nie wiem co to resharper ( ͡° ʖ̯ ͡°). Komp ma ssdka, ale windows 10 zjadł dość duże jego zasoby.
Spróbowałem porobić rzeczy z tego tematu -https://stackoverflow.com/questions/42877071/visual-studio-2017-is-too-slow-during-building-and-debugging - niby trochę