Wpis z mikrobloga

Z rosja jest ten problem, ze owszem jest takie miejsce w moskwie, a 40 km dalej mozna zrobic podobnego mema z opisem "myslisz ze to plan zdjeciowy do ja, inkwizytor - piekary? nie, to przedmiescia w rosji"
Wydmuszka, na pokaz, większość to za państwowe, oligarchiczne pieniądze.

Zaraz obok są zwykłe komunistyczne bloki i ulice.


@s1720nk: no tak, bo przecież tylko w 10x mniejszej warszawie biurowce stoją pełne :) śmieszni jesteście z tą propagandą USA. Myślenie nie boli i można się do niego przyzwyczaić.
bo przecież tylko w 10x mniejszej warszawie biurowce stoją pełne


@publiczny2010: Dokładnie tak jest, w Warszawie nowe biurowce są szybko zapełniane, bo obecnie żaden prywatny deweloper nie zacznie nawet budować, dopóki nie ma minimum 30% miejsc zapełnionych w ramach umów pre-let (w ogóle nawet kredytu nie dostanie), a z reguły zanim nad budynkiem zawiśnie wiecha, to ma jakieś 70%. W Warszawie popyt na nowe biura jest wręcz kosmiczny. Pustostany są, ale
@redo123: Jasne, że znajdziesz takie miejsca i w Polsce, ale pracowałem przy tworzeniu wielu wirtualnych spacerów lub po prostu przy obróbce zdjęć i mogę powiedzieć, że byłem pod ogromnym wrażeniem jak rozwinęły się miasta i wsie w Polsce. Do zdjęć zostały wytypowane inwestycje i miejsca, którymi samorządy chciały się pochwalić, ale wyglądało to naprawdę dobrze - nowe ścieżki rowerowe, odrestaurowane budynki, muzea nawet w małych miejscowościach, place zabaw, świetlice, nowe drogi,
Moskwa Moskwa, ale nie dajmy się zwieść.

Gdzieś czytałem, że te biurowce w połowie stoją puste (lub coś w podobie).

Wydmuszka, na pokaz, większość to za państwowe, oligarchiczne pieniądze.

Zaraz obok są zwykłe komunistyczne bloki i ulice.


@s1720nk: Oja, wygląda jak celowo wybudowane pod kadrowanie.
@publiczny2010: Po pierwsze, a kto mówi, że większy nominalnie? Jakby nie było, wieże w Moskwie mają po 300-400 metrów, a w Warszawie nie dociągają w zasadzie do 200. Poza tym, na pewno rynek warszawski jest większy relatywnie (w przeliczeniu na mieszkańca), bo Polska jest europejskim centrum usługowym, obsługujemy rynek UE i korporacje chcą tutaj lokować swoje oddziały, gdyż nasz system prawny, edukacyjny i gospodarczy gwarantuje im pewną stabilność oraz spójność z
no tak, bo Rosjanie nie obsługują EU i wcale ale to wcale nie obsługują stokroć większej azji. Jest to bardzo łatwo udowodnić, ale mi się nie chce tracić czasu na takie głupoty wystarczy pomyśleć, że to nie jest realne, żeby te budynki stały u nich puste, a to takie pieprzenie zachodu, jak to Rosja zacofana,a u nas to cud miód i malina, tylko dlatego bo jeszcze zbyt mało osób wyjeżdżają do Rosji.