Wpis z mikrobloga

Moje uszanowanie.
Szykuje się do zmiany samochodu, i po długich namysłach w końcu znalazłem faworyta. Alfa Romeo 159 z 3,2 litrowym motorem i napędem Q4. Teraz moje pytanie brzmi, czy może na sali znajdzie się właściciel takiego auta? Potrzebuję rzetelnej opinii, bo w internecie zdania są podzielone, choć z przewagą na pozytywne. Na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać, koszty eksploatacji? Thanks from the mountain!
#motoryzacja #alfaromeo #alfaholicy
  • 12
@Abovd: Mam 159 ale w bieda wersji w porównaniu do tego czego szukasz - 2.4 jtdm sedan z automatem. O 3.2 Q4 to myśle ze musisz szukać info gdzie indziej no chyba że jakiś mireczek ma. Ogólnie koszta podobno spore, silnik pali podobno dużo jak na taką dynamikę. Myślę że to będzie ciężka bestia. Ale i tak bym taką chciał. :) Jaki budżet? Myślałeś o 1.75 tbi?
@Abovd Ostatnio rozmawiałem ze znajomym o cenach części do 3.2(czesci mam w cenie hurtowej)cewka sztuka 150,rozrząd 3 tys, górny wahacz wzmacniany 300zl, dolny ponad 700,
Tuleje wahaczy 150-200 sztuka i wiele wiele innych:)
A 1.9- rozrząd+pompa wody+filtr paliwa, powietrza i kabinowy 350 zl.
W ten sposób zostałem właścicielem 159 1.9 120 :D wiadomo tym się nie poscigasz.
Na Twoim miejscu nastawilbym się na 2.4 i chip :)