Wpis z mikrobloga

Ślub ateisty w kościele? Hipokryzja?

Ateista idący do spowiedzi i udający całą resztę to rzeczywiście hipokryzja. Ale skąd to się bierze? A z niewiedzy:

http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/slub-jednostronny czyli małżeństwa mieszane, gdzie niewierzący nie musi udawać wierzącego, a strona katolicka i tak dostanie tego co chce.

Dla ateisty warunki nie są idealne, ale i tak bardzo znośne w porównaniu z "udawaniem".

Wyjście idealne, to niewierzący partner czy partnerka (czy może niewymagająca/y ślubu kościelnego), ale jak wiadomo, miłość nie wybiera :)

To na podstawie tego komentarza:
https://www.wykop.pl/link/3797645/comment/46390435/

#ateizm #religia #katolicyzm

  • 27
@nvmm: "Decydowanie o stanowisku Kościoła w sprawach światopoglądowych"
Załóżmy że KKK żąda segregowanych siedzeń w autobusach. To właśnie niewywieranie presji na KKK jest oznaką hipokryzji i sprzeniewierzania się własnym wartościom. Nie muszę należeć do KKK by go krytykować i zmuszać do modernizacji (choć oczywiście delegalizacja byłaby najlepszym rozwiązaniem).
@nvmm: Jeśli chodzi o kolory obrusów to masz rację. Natomiast jeśli ta restauracja np. dosypuje kokainy do swoich produktów, albo powoduje dramatyczne roztywanie się społeczeństwa? Przestaje to to nagle być lokalnym problemem restauracji.
@Cepion:
sorry ale gdyby murzyni kierowali się zasadami KK to zachorowań byłoby mniej. Poza tym, gdyby KK zalecał używanie prezerwatyw to złamałby swoje zasady. Jak sobie to wyobrażasz? Papaj mówi "wy w Europie kondony zakładać, a w Afryce niech używają bo gupi so", no bez jaj.
@nvmm:
No to słabo słuchałaś. KK jest przeciwnikiem marychy i po części przez to, były takie cyrki z medyczną marihuaną.

A te małżeństwa homoseksulane

jakie małżeństwa? ja pisałem o związkach partnerskich, z których korzysta znaczniej więcej par hetero niż homo. Temat gejów to cyrk polityczny dla lewa i prawa. Od dawna masz to na zachodzie i świat nie upadł.
@nvmm: Nie zakazuje, ale grozi wiecznym potępieniem za nieprzestrzeganie tej reguły. Nie wiem co gorsze. A ludzie mu wierzą. Taka groźba ma dla nich wręcz większe znaczenie niż ziemskie zakazy.

@Kapitan_Neuropa: Kościół powinien generalnie odczepić się od genitaliów wszystkich ludzi, nie tylko tych z Afryki.
@Kapitan_Neuropa Wyjaśnij mi w czym problem. Skoro jakakolwiek organizacja, stowarzyszenie, religia, partia, grupa, cokolwiek, ma światopogląd inny niż Twój, nie musisz chyba w niej tkwić? To tak, jakbym ja zaczęła wymagać od homoseksualistów, żeby podniecali się osobami przeciwnych płci, bo tak, bo przecież "od dawna to masz na świecie i świat nie upadł."
@Cepion Powiedz mi proszę, w którym miejscu przeczytałeś, że używanie prezerwatyw skazuje Cię na wieczne potępienie? Chrześcijaństwo jest chyba najbardziej skierowaną ku człowiekowi i najbardziej wyrozumiałą religią świata. Miłość, przyjmowanie zagubionych owieczek, wybaczanie, odpuszczanie grzechów, nadstawianie drugiego policzka - mówi Ci to coś?
@nvmm:
Ja w niej nie tkwie( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisałem tylko że KK blokuje rzeczy które dla niektórych ludzi mogą być ważne, więc pisanina "kk nikomu nic złego nie robi" to banialuki. Dopóty KK będzie mieć wpływ na polityke to osoba liberalna musi walczyć z kościołem. Nie ma innej drogi.
@nvmm: Grzech śmiertelny wymaga pełnego poznania i całkowitej zgody. Zakłada wiedzę o grzesznym charakterze czynu, o jego sprzeczności z prawem Bożym. Zakłada także zgodę na tyle dobrowolną, by stanowił on wybór osobisty.

Czy to nie pasuje do prezerwatyw?
Tym bardziej jeśli z góry zakładamy że wyłgamy się od tego przez spowiedź?