Wpis z mikrobloga

Mirki moje kochane, mam prośbę do Was o info jak radzicie sobie z monitorowaniem swoich pociech jak nie nie macie ich w zasięgu wzroku? Zależy mi na rozwiązaniu opartym o GPS np. LG Kizon lub coś sprowadzonego a Chin (zegarek, bransoletka, naszyjnik), jak z dokładnością, funkcjonalnością (np. czy na mapie można określić bezpieczne strefy, SOS itp). Widzę dzieciaki biegające z telefonami ale przecież nie o to chodzi - potrzebuję coś poręcznego/nieprzeszkadzającego w zabawie, co się u Was sprawdziło i czego nie żal jak się zepsuje/rozwali.

Uprzedzam, nie potrzebuje komentarzy typu: jak ma się coś stać to się stanie lub nie panikuj....etc. Mieszkam na otwartym osiedlu z wydzielonym placem zabaw i mam go w większej części na widoku ale z własnego doświadczenia wiem, że nigdy nie słuchałem tego co mi rodzice nakazali i łaziłem gdzie popadnie a jedynym kanałem komunikacji było darcie ryja przez okno.

Plz dajacie jakiś cynk
#gps #bezpieczenstwo #dzieci #monitoring #tracking #niewiemjaktootagowac #jakzwyklebedziewplzatagi
  • 19
  • Odpowiedz
@morganpl Mogę Ci sprzedać lokalizator dla dzieci taniej niż na Allegro. Jest w formie zegarka. Oczywiście z gwarancją i fakturą. Kilka modeli i kolorów do wyboru. Podaj zakres cenowy, coś Ci zaproponuję, jeśli akurat Ci na szybkiej dostawie.
  • Odpowiedz
@BajerOp: nie, nie umarłam i mam się pawie całkiem dobrze ale inaczej to wygląda z perspektywy dziecka, a inaczej rodzica, czy przesada - możesz mnie oceniać Twoje prawo, nie wiem czy masz dzieci czy nie. Nie jestem paranoikiem ale jak pisałem "parę" złotych mi na to nie szkoda i śledzeniem bym tego nie nazwał, bo bardziej mi chodzi o doraźne "doglądanie", niż ślęczenie przy mapie i analizowanie każdego kroku - sam
  • Odpowiedz
@morganpl Takie mam. Od lewej 100 zł (wyświetlacz OLED, a nie LCD jak na allegro), 150 zł, 270 zł, 135 zł. Dostępne kolory od lewej - czarny, biały, zielony, niebieski, różowy, ciemno niebieski; drugi od lewej - czarny, niebieski, różowy, pomarańczowy; trzeci - żółty, różowy, niebieski; czwarty - różowy, niebieski i chyba żółty, muszę sprawdzić. Moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny ma ten drugi. Trzeci ma aparat dzięki któremu możesz robić
semperfidelis - @morganpl Takie mam. Od lewej 100 zł (wyświetlacz OLED, a nie LCD jak...

źródło: comment_hnX77aPxGm4UDFxbMANi0b5jiAlK1p0H.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@semperfidelis: rozumiem, że to są zegarki z Aliexpress i nimi handlujesz; rozumiem i szanuję że chcesz sprzedać ale czy masz jakiś feedbeck jak one się sprawują w użytkowaniu bo cena i kolor to nie do końca jest to o co mi chodziło :)
  • Odpowiedz
@morganpl Napisałem, że stosunek cena - jakość najlepszy jest przy drugim zegarku ;-) ma lokalizację z 3 źródeł, gps, bls I WiFi. Bateria trzyma około 36 h przy wszystkich źródłach I około 72 h przy samym gps. Trzy tryby pracy - lokalizacja na bieżąco, odświeżanie co kilka minut, odświeżanie co kilkadziesiąt minut. Możliwy podsłuch (dziecko nie wie, że słuchasz), rozmowa w dwóch kierunkach, wysyłka wiadomości głosowych. Czujnik, dzięki któremu u Ciebie w
  • Odpowiedz
@morganpl pani gadżet pokazywała ostatnio fajny lokalizator, co prawda dla psa ale ja o swoim dziecku też pomyślałam. Można na bieżąco śledzić na mapie w aplikacji na swoim telefonie, gdzie szkrab biega. Tylko jak to ja, nie pamiętam jak się nazywał. Kosztował coś koło 250 zł. Mój jeszcze nie chodzi sam po podwórku, ale zanim się obejrzę to zacznie.
  • Odpowiedz
@morganpl ja mam notione dla syna i jest spoko. Fakt w lesie nie odnajdzie ale w Wrocku gdzie mieszkam lokaluzuje na luzaku. A do tego tanie bo za 90 i male, do kieszeni, do zamka przy kurtce czy plecaku. Polecam bardzo
  • Odpowiedz
Ja znam dwie opcje, albo mały lokalizatorek ikol spot, albo mają też apkę na smartfona ikol X, jeśli dziecko takowy posiada. Apka jest darmowa, można tam sobie bodajże za 2 zł miesięcznie ustawić obszar, po którym dziecko może się poruszać, jak wyjdzie z niej, to dostajesz powiadomienie. Fajna rzecz, ja mam i polecam. Dzieciok też ma.
  • Odpowiedz