Wpis z mikrobloga

#rower

Serdeczna prośba do rowerzystów. Ja wiem, że zrobiło się cieplej i przyjemnie jest pojeździć na rowerze, fajna alternatywa do komunikacji miejskiej, ale #!$%@?, nie bądźcie #!$%@? idiotami.

Jeśli nie macie wygrodzonych ścieżek i nie jedziecie po jezdni, to uszanujcie to, że na chodniku są też piesi, tyczy się to zarówno ścieżek, po których poruszać się mają zarówno piesi, jak i rowerzyści, jak i tych, po których docelowo mają się poruszać jedynie piesi.

W piździe mam jaką kto ma kontrolę nad rowerem, ale #!$%@? 25-30 km/h, gdy obok ludzie wyprowadzają psy na spacer, a dzieciaki idą do szkoły, i wyprzedanie na drugiego, czy nawet #!$%@? na trzeciego przy sporej prędkości, niemalże #!$%@? wjeżdżając w tych pieszych to jakiś #!$%@? obłęd.

Ja nie wiem, zwolnienie, przejechanie obok pieszych i wyprzedzenie innych rowerzystów za 50, czy 100 metrów, to kwestia kilku sekund, a naprawdę może oszczędzić sporo zamieszania.

Tym bardziej, że nigdy w 100% nie wiesz jak zachowa się pies, a wiele czworonogów na #!$%@?ących obok nich rowerzystów reaguje gwałtownie.
  • 17
@brachistochrona:

i myślisz, że mirki spod tagu #rower to odpowiedni odbiorcy takich płaczów? Masz problem z idiotą, to wrzuć mu kij w szprychy, zagrodź mu drogę, sprzedaj lepa. Zrób cokolwiek, zamiast żalić się na mirko.


Każde miejsce jest odpowiednie aby uświadamiać rowerzystów. I to nie są płaczki tylko realia. Idąc chodnikiem nie chce się bać, że w mojego dzieciaka jebnie jakiś rowerzysta co uważa się za króla chodników BO ON MOŻE.
Jeśli nie macie wygrodzonych ścieżek i nie jedziecie po jezdni, to uszanujcie to, że na chodniku są też piesi, tyczy się to zarówno ścieżek, po których poruszać się mają zarówno piesi, jak i rowerzyści, jak i tych, po których docelowo mają się poruszać jedynie piesi.

@Wojt_ASR_:

W dupach sie poprzewracało rowerzystom od tych przepisów.

@TenTemuATamtenTamtemu:
łapcie #!$%@?ów, szybko okaże się że jednak mają PJ.
@brachistochrona: Czy Ty jesteś #!$%@? poważny? Mam #!$%@? biegać za każdym nieodpowiedzialnie jeżdżącym rowerzystą? Jak Ty to sobie #!$%@? wyobrażasz? xD

Zdarzało mi się drzeć na takowych mordę, ale co z tego wynika? Gówno, bo za 5 sekund są kilkadziesiąt metrów dalej.

Rada od Ciebie jak postępować z rowerzystami, którzy #!$%@? jadą 25-30 km/h - zagrodź drogę, kij w szprychy, sprzedaj lepa xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

cytując wielkiego Polaka - jebnelo cie turbo, a