Wpis z mikrobloga

Potrzebuję, aby mój modem pracował w trybie bridge. Niestety UPC usunęła z modemu TC7200 tę opcję (plik konfiguracyjny z opcją bridge przestał działać). Na infolinii zaproponowali mi nowy modem Connect Box (Compal CH7465LG-LC). Dzisiaj serwisant wymienił mi urządzenie i niestety nowy modem widzi tylko jeden kanał zwrotny. Ping wzrósł ponad pięciokrotnie do średnio 100 ms i co najgorsze oscyluje od 50 ms do 1000 ms. W tej chwili nie mogę używać żadnego czatu głosowego, nie mówiąc już o graniu przez Internet. Według konsultanta parametry kanału zwrotnego mam w porządku tj. poziom sygnału 43 dbmV i podobno brak zakłóceń w kanale.
Przestrzegam przed zmianą sprawnego modemu na nowszy, nie warto chyba robić sobie problemów jeśli większość rzeczy działa.
Jutro znowu odwiedza mnie serwisant, mam nadzieję, że jak nie uda się wyregulować nowego modemu to chociaż podłączy mi stary TC7200. Jakoś przeboleję siedzenie za podwójnym NATem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zdjęcie przedstawia wynik działania narzędzia http://www.dslreports.com/tools/puma6

#upc #internet
bialyyy - Potrzebuję, aby mój modem pracował w trybie bridge. Niestety UPC usunęła z ...

źródło: comment_pCDL9j2Uktqpss43m7z1HLDjxRC7tz2L.jpg

Pobierz
  • 6
@bialyyy: ciskacz epc3925 forever!

A co do bridge, to napiszę tak: nie ufam nie swojemu urządzeniu. Skoro modem jest kontrolowany przez UPC, to traktuję go jako "ciało obce" - w końcu operator może zmienić firmware na własny, w niektórych modelach może zmienić hasło do wifi itp. Czyli nie mam wpływu czy np. zaprzyjaźniony z operatorem pedofil sąsiad nie korzysta z "mojego" netu. Wyłączam (na tyle, na ile mogę) wifi w modemie.
@Kamil__: Mam już z powrotem TC7200, nie ma on opcji w panelu do ustawienia trybu bridge. Według infolinii nie da się tego ustawić na tym modemie, chociaż jeszcze 2 tygodnie temu miałem tak ustawione. Jest szansa, że jak ich poproszę o wyłączenie IPv6 to mój stary plik konfiguracyjny z trybem bridge zacznie działać?
@bialyyy: tak. będa chcieli żeby umotywować czymś. Ja motywowałem chęcią podłączenie sprzętowego VPN do pracy i koniecznością konfiguracji zewnętrznego IP na tymże właśnie VPN. Na drugi dzień już wszystko hulało jak trzeba. A zaczynałem też od TC7200. Teraz mam Ubee ale sytuacja była analogiczna