Wpis z mikrobloga

@Nicescroll: a co za różnica czy pojedziesz 100km/h i zwolnisz do 10 przed drugim zdjęciem czy przejedziesz całość 60km/h (czy jak się tam matematycznie zgodzi)? Przecież i tak chodzi o czas między 2 zdjęciami.
  • Odpowiedz
@Nicescroll ale to nie mierzy predkosci tylko chyba czas przejazdu wiec co ci da wjazd i wyjazd z predkoscia 30kmh jak i tak ten dystans przejedziesz w sporo krotszym czasie niz jest przewidziany.
  • Odpowiedz
@mickovsky: Na początku i końcu odcinka, ustawione są urządzenia, które sprawdzają wjazd i wyjazd samochodu. Odcinki mają średnio kilka kilometrów długości. Robią zdjęcia samochodów, a także zmierzą czas, w jakim auta pokonają odcinek. Czyli wjeżdżasz z prędkością 30/k później ( jak będziesz jechał 100 km/h pied pierwsza i druga kamerą dostajesz dwa mandaty choć po środku mógłbyś jechać 30 km, tutaj jedziesz 30/k robi ci zdjęcie jedziesz 70 zamiast 50
  • Odpowiedz
@Nicescroll: no wydawało mi sie, ze odcinkowy pomiar prędkości polega na dwóch zdjęciach - początek i koniec pomiaru. Droga przez czas to średnia prędkość - przekroczysz średnia to mandat. Więc jakbyś nie kombinował z prędkościami to czas przejazdu musisz mieć taki sam czy jedziesz ze stałą prędkością czy szybko i na punktach wolno.
  • Odpowiedz
@mortt: tak tylko, jak wspomniałem wcześniej jak wjedziesz pod pierwsza i ostatni kamerę po 100/h na ograniczeniu powiedzmy do 60 masz mandat właściwie dwa. Bo to od razu (ponoć mierzy prędkość z jaką wjeżdżasz na odcinek i opuszczasz ), tak mówił mi policjant, chyba wie co mówi. Średnia jest ustalana na zasadzie jadąc 50 k/h auto przejdzie w 2 min lub mniej, nie ważne ile bedziesz jechał ważne ze przy
  • Odpowiedz
  • 72
@Nicescroll jak Ci średnia prędkość wyjdzie większą to i tak masz mandat, to mierzy czas przejazdu między bramkami a nie predkosci na wlocie i wylocie ;)
  • Odpowiedz
@mickovsky: reasumując nie masz dolnej granicy prędkości wjazdu pod kamerę możesz przejechać 700 m jadąc 70/h a 300m/30h albo całą długość 50km/h . Źle napisałem nie pokonujesz drogi szybciej a znośniej nie wleczesz sie 50 a możesz jechać szybciej .
  • Odpowiedz
@Nicescroll: jesteś upośledzony czy co xD? Liczy się czas w jakim pokonasz odcinek. Jeśli przelecisz go 100 km/h, a potem zwolnisz to mandat. Jeśli zwolnisz na tyle Ew staniesz i pójdziesz po bułki bo widzisz sklep, ze średnia prędkość wyjdzie Ci nie większa niż max możliwa na tym odcinku to nie ma mandatu. A nie z jaka pradkoscia wjeżdżasz xDDDD przez odcinek swego czasu przejeżdżałem min 2x w tyg i
  • Odpowiedz
@mozliwe: tak twierdził policjant którego zapytałem i dla mniej jest to rozsądne skoro system tyle kosztuje to co za problem władować dodatkowo kontrole prędkości na wjeździe ? Pewny jesteś ze wjeżdżając pod kamerę z wieszczą prędkością niż dopuszczalna nie otrzymasz mandatu?
  • Odpowiedz
@Nicescroll: pewny bo może raz czy dwa wjechałem z prędkością 50, zwykle koło 60-80 bo odcinek jest jakby na terenie niezabudowanym (z niezabudowanego się przechodzi) i mało kto tam ma 50 na budziku. Ani razu mandatu nie dostałem
  • Odpowiedz