Wpis z mikrobloga

@kaktusx22 na pierwszy rzut oka dwie wady. Może być mała sztywność na połączeniu wahacza z przodem. Amor niestandardowy. Może być problem z serwisem w razie czego. Dla mnie jeśli nie ma standardowego mocowania na tulejkach (na krańcach amortyzatora) to rama raczej jest skreślona.
Kopać mocno nie powinien bo oś obrotu blisko osi supportu. Praca mocno będzie zależeć od krzywej przełożenia. Nie powiem ci jaka bo tego nie widać na pierwszy rzut oka.
@pietryna123 takie rzeczy jak sztywność to nie będą miały zbyt dużego znaczenia, bardziej mnie martwi to, że jest to niestandardowe mocowanie i mogą być kłopoty jak się coś popsuje. Darmper to chyba x-fusion jakiś, to powinno być ok. Pewnie też od nowości to serwisu nie widziało xD
@kaktusx22: Popatrz na ostatnie zdjęcie. Tłok jest wytarty potwornie. A to nie jest element który ma tak ciężko jak w sprężynowym. Nawet jeśli rama byłaby OK to ten amortyzator jest praktycznie do śmieci. A jaki inny wstawisz?

@Druid82: Popatrz za amortyzowanymi nowymi... W tej cenie nie znajdziesz nic wartego uwagi. Ja w tej chwili mam sztywniaka złożonego na Accent Peak 26 ale nie widzę sensu, nawet do lekkiego terenu w
@pietryna123: zwróciłem na to uwagę i doszedłem do wniosku, że może zakurzony lekko a akurat amor w tym skoku pracował i tak zostało. Trochę to sensu nie ma, skoro rower cały umyty :D i pewnie jest przetarte. To więcej problemów z tego typu wynalazkami niż jest to warte, tym bardziej to jakiejś rekreacyjnej jazdy.