Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ! Pomyślałem, że skoro jest tutaj spore grono doświadczonych programistów, to warto was spytać o radę :)
Generalnie chodzi o to, że z powodów osobistych zmieniam uczelnię i przeprowadzam się z #bialystok do #warszawa i chciałbym wtedy odciążyć rodziców i zacząć zarabiać na własną rękę. I tu rodzi się pytanie: składać podania do różnych firm o jakieś praktyki w wakacje, czy uczyć się nowych rzeczy na własną rękę ? Jeśli składać podania, to harować za darmo, czy jednak jest szansa dostania jakichś pieniędzy? Jak to wyglądało w waszym przypadku ? Problemem może być brak doświadczenia oraz wiek, ponieważ dopiero kończę 1. rok informatyki. Dodam jeszcze, iż interesuje mnie #frontend .
Przez cały rok uczyłem się równolegle do studiów i śmiało do CV mogę wpisać takie zagadnienia jak HTML, CSS, JS, TS, JQUERY, ANGULAR2, SASS oraz systemy kontroli wersji takie jak git czy svn.

Z góry dziękuję za każdą radę i życzę miłej niedzieli ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #informatyka #programy #programista15k #studia
  • 5
@sajens: Praktyki/staże są chyba w 99,9% przypadków płatne, ale teraz to raczej już raczej nic nie znajdziesz, bo rekrutacje są dużo wcześniej. Zawsze możesz próbować na jakiegoś juniora, o ile masz wystarczającego skilla, ale też może być ciężko znaleźć jakąś ofertę, bo właśnie jest okres stażów.