Wpis z mikrobloga

http://www.chleby.info/2014/12/pszenno-zytni-chleb-ze-sonecznikiem-na.html?m=1

Zrobiłam ciasto na chleb z tego przepisu ale wyszło straaasznie zbite i twarde, mój mikser nie dał rady, a do rąk sie okrutnie lepiło. Ludzie w komentarzach pisali, że wszystko super, a u mnie tragedia (ʘʘ) Jest sens żeby wyrastało (o ile ta skała w ogóle wyrośnie), czy lepiej szukać innego przepisu? #kiciochpyta #bojowkapiekarska
  • 9
@tptak: Póki co wsadziłam tamten do piekarnika, zobaczymy co z niego wyjdzie, najwyżej będzie mocno zbity.
Jakby co to się będę Twoim ratować :)
Jak masz Clina albo Ajaxa albo cokolwiek w sprayu to pryskaj tym mrówki, padną od razu, bo odkurzacz może nic nie dać. (Ja ostatnio kupiłam truskawki, jak się okazało oblezione mrówkami i jak je próbowałam wodą spłukać to sobie zaczęły w niej pływać jak w basenie...)
@kicioch: nie nie, to nie tak łatwo. Wczoraj i dziś złap lokałem kilkadziesiąt nowych królowych, dziś odkurzam co 15-20 minut, kilka królowych i kilkadziesiąt do kilkuset samców. Robotnic nawet nie liczę. To oznacza że zbliża się właśnie dzień latających mrówek. One w oparciu o zmiany w pogodzie w jeden dzień wszystkie ruszają, żeby kopulować i szukać nowych miejsc. Wszystko wskazuje na to, że mrowisko na więcej lat niż my tu mieszkamy,
@kicioch: bardzo ułatwia robotę fakt, że im tylko jedno w głowie ;) dopóki nie wyjdą na dwór, nie kopulują, bo królowa nie daje bez lotu godowego. Jak znajdę królową bez skrzydeł, to będzie przesrane, bo znaczy że dostała się do domu po ruchanku i chce założyć gniazdo.