Wpis z mikrobloga

mogę grać w gry zawsz


@Bambro: He, he, he. No chyba, że akurat Steam nie działa, albo nie masz internetu i nie odpaliłeś opcji offline zawczasu itd. Stim taki kochany. Ludzie to frajerzy, którzy godzą się płacić za wypożyczalnię gier, do których nie mają żadnych praw i nie mogą ich chociażby odsprzedać.
Żeby nie było - on jest pod wieloma względami wygodny, ale ma też oczywiste ograniczenia i nie udawajmy, że
@FrasierCrane: jestem tego świadom, tak samo jak trzeba kupować 2 kopie gier żeby sobie pograć z bratem na multi albo po postu w tym samym czasie. Ale ja tyle gier straciłem za młodziaka przez ten system płytkowy (szczególnie jak gry potrafiły być na 4 cd) że w sumie wolę taki system. Poza tym gry nie są takie drogie a Steam raczej nie upadnie z dnia na dzień.
@Bambro: Traciłeś gry bo powierzchnia dyskowa była droga. Dziś? Dziś nie byłoby problemu trzymać samemu u siebie obrazy płyt, przy cenach dysków twardych. Nawet przy takim rozumowaniu Steam ma przewagę w postaci gier gotowych zawsze do pobrania, gdy ma się je już kupione na liście. Promocje? Nie na polskie zarobki. Tu wersje pudełkowe, często z pustymi pudełkami i kodami Steam są tańsze. Promocje, to są na stare gry co jest akurat
@FrasierCrane: teraz jest GOG z którego korzystam częściej, bez zabezpieczeń (np. Witchera mam zainstalowanego z konta brata a mogę włączać z mojego konta i jest gites), wiadomo nie wszystkie gry ale jak coś tam jest to nie używam steama. Tak samo są inne strony z lepszymi promocjami na klucze do Steam. Ja obecnie nie mam już czasu na granie w gierki, ale coś we mnie pozostało i kupuję gry tylko w
Ułatwienie dostępu do gier na całym świecie, zroznicowane płatności, graj gdzie chcesz, częste przeceny same plusy oprócz drm


@MagicznyHades: Brak rynku gier używanych, ogromne ograniczenia, jak dwie osoby chcą grać w jedną grę na jednym komputerze, to muszą kupić dwie gry, możliwość stracenia wszystkich gier, bo Steam zatrzymał usługę.

Steam ma plusy, ale ma też spore minusy.
@sunsu-sun: Prawdziwy rak to sklep Blizzarda - np. dodatki do World of Warcraft są tańsze kupione nawet w stacjonarnym sklepie w wersji pudełkowej, niż sam klucz kupiony na battlenecie.
@Wiesmin:

Brak rynku gier używanych

Na allegro są używane konta do odkupienia, chociaż raczej lepiej nie korzysta z tego. W końcu od tego do piracenia nie jest daleko.


jak dwie osoby chcą grać w jedną grę na jednym komputerze, to muszą kupić dwie gry

Nie wiem czy wszystkie gry, ale niektóre da się wypożyczać czy coś w tym stylu. Nie wiem czy nie ma czegosl w stylu trybu rodzinnego.

możliwość stracenia
@MagicznyHades: @Bambro: A ja trochę się zgodzę z @sunsu-sun: subskrybcje gier, greenlight, drm, masa bezwartościowego gówna w sklepie tworzona na unity z kradzionymi teksturami i modelami, gry niedokończone gówna gdzie autorzy po przypadkowej sprzedaży odpowiedniej liczby kopii zmieniają nazwę studia i tytuł gry po czym wydają go ponownie. O wiele lepszy od steama jest gog tylko niestety obecnie ma mniejszą ilość tytułów, ale za to nie ma gówien. Do