Wpis z mikrobloga

40 minut do odlotu, a debile już ustawili się w kolejkę na 100 metrów, choć bramka wciąż zamknięta. Przecież każdy ma przypisane miejsce, nie ma kto pierwszy, ten lepszy i każdy wejdzie xD

Nigdy nie zrozumiem xD

#ryanair #latanie
  • 116
  • Odpowiedz
@Maciek92: w tanich liniach jak samolot jest pełny to czasem nie ma miejsca żeby każdy walizkę wniósł do środka i automatycznie zabierają ci ją do luku bagażowego, i potem zamiast wyjść z lotniska do czekasz jak debil na nią, ale dla @Maciek5000: to jakaś nobilitacja że jeszcze za darmo może to zrobić.
  • Odpowiedz
@Maciek92: Nie. Przed wejściem do samolotu stoi obsługa z takim wózkiem i tam możesz odłożyć bagaż.
Na niektórych trasach to standard -- np. LOT De Havilland Dhc-8 400 na trasie Gdańsk-Warszawa.
  • Odpowiedz
@Maciek92:
Żeby było ciekawiej -- ostatnio leciałem z Hamburga do Gdańska przez Warszawę, oba odcinki dokładnie tym samym samolotem. Na trasie HAM-WAW bagaże każdy brał ze sobą. Na trasie WAW-GDN -- już do luku.

I nie czekasz jak debil, to nawet wygodniejsze, nie musisz telepać się z walizką w wąskim samolocie -- zostawiasz na wózku obok samolotu i po wylądowaniu zabierasz z wózka.
@fanatic pitoli głupoty, myli bagaż rejestrowany z podręcznym.
  • Odpowiedz
@fanatic: Jak dla mnie -- zawsze. Na kilkanaście przelotów GDN-WAW nigdy jeszcze nie czekałem na bagaż. Zawsze czekał na mnie.
Widać raz czekałeś i teraz uważasz, że to norma. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@fanatic: Czyli czekałeś jeden raz i twierdzisz, że to norma? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na moje jeden raz na kilkanaście Twoim i kilkanaście moich to raczej potwierdza, że się nie czeka.
Dzięki za potwierdzenie.
  • Odpowiedz
@Polinik: ok jak se polecisz do warszawy jeszcze 100 razy to daj znać, że dalej jest tak jak mówisz bo to aż nie możliwe że na tej samej trasie zawsze jest tak samo
  • Odpowiedz
I nie czekasz jak debil, to nawet wygodniejsze, nie musisz telepać się z walizką w wąskim samolocie -- zostawiasz na wózku obok samolotu i po wylądowaniu zabierasz z wózka.


@Polinik: W Rynairze jest inaczej. Dostajesz normalnie numer bagażu i odbierasz na lotnisku, nie przy wyjściu. Czyli jakby rejestrują te podręczne normalnie.
  • Odpowiedz
@fanatic:
Jeżeli mają takie procedury, że rozładunek bagaży podręcznych z luku zaczynają przed wypuszczeniem pasażerów z samolotu -- to tak, zawsze będzie tak samo.
A takie procedury mają sens, bo nie ma wtedy na płycie lotniska, przy samolocie kupki ludzi, którzy drepczą w miejscu czekając na bagaż. A dopóki są tam pasażerowie -- blokują kolejne procedury (np. tankowanie).
Więc lepiej potrzymać pasażerów w samolocie przez te 10 minut, wyładować bagaże, żeby
  • Odpowiedz
@qmox: :O No to wtedy jedynym wyjściem jest tekst o laptopie. Zwłaszcza, że zazwyczaj mam tam laptopa i nie wyobrażam sobie takiego plecaka z laptopem w luku.
  • Odpowiedz
ci którzy 40 minut stoja pierwsi wchodza do autobusu, a kto wchodzil ostatni, wychodzi na luzaku pierwszy z autobusu i pierwszy wchodzi do samolotu


@kockodo:
Niekoniecznie, jako że wchodzisz jednymi drzwiami a wychodzisz przeciwległymi (przeważnie, chyba ze jakieś rundy honorowe odstawia...
  • Odpowiedz