Wpis z mikrobloga

@salvador5000: aktualnie bawię się w fpv do mikro dronów, kamerka eachine tx01 (lub 02/03 z wyższymi mocami nadajnika) + odbiornik prosto do telefonu:
https://www.banggood.com/Eachine-ROTG01-UVC-OTG-5_8G-150CH-Full-Channel-FPV-Receiver-For-Android-Mobile-Phone-Smartphone-p-1147692.html?rmmds=myorder
150zł i jest system fpv do każdego drona, w tym te najmniejsze ;-) (ale z wieloma ograniczeniami jak np. 50ms lag przez to że oglądamy obraz na tel, można wziąć standardowy odbiornik np. boscam 5.8GHz i mamy klasyczny zestaw).

Do większych dronów z bardziej standardowych rozwiązań to
  • Odpowiedz
@salvador5000: tak, ale w informacjach jest że zapis dodaje laga. Do czego chcesz to zamontować?
Jakoś w przyszłym tygodniu będę mógł bezpośrednio porównać ten odbiornik do klasycznego boscama 5.8GHz i zobaczymy czy coś jeszcze znajdzie się na minus
  • Odpowiedz
@Wu70 w sumie na podglądzie na żywo nie zależy mi aż tak bardzo. Z drugiej strony jak już budować coś od podstaw to fajnie jakby taka opcja była. no właśnie kolejne pytanie to jaki dron. Fajnie jakby był mały i możliwie długim czasem pracy na baterii (z 15min). Jeszcze myślę czy nie kupić jakiejś tarantuli i podwiesze gopro a film przejrzę w domu na kompie. Taka opcja jest chyba najtańsza ale pozbawia
  • Odpowiedz
@salvador5000: powiem tak - podgląd na żywo (fpv) to najlepsze co można mieć, z tego rezygnuj jak już zrezygnujesz z wszystkiego innego. ;-) Bez fpv polatasz do przodu, do tyłu i co tu dalej robić. Chyba, że latanie w pokoju to tak, ale fpv w domu też jest super.
Polecam bardziej celować w fpv i latać dla funu ;-) a to jaki dron bardziej zależy od budżetu. Od 10$ FuriBee F36
  • Odpowiedz
@Wu70 właśnie kiedyś ktoś tu dawał linka do jakiegoś małego drona (coś koło 45pln wychodziło) do tego kamera około 16$ (chyba ten model co ty podałeś) i już to w moim przypadku jakieś rozsądne pieniądze. (po prostu nie mam żeby wydać 1000 na inny zestaw). Tylko nie wiedziałem, że jeszcze ten odbiornik trzeba. Myślałem, że tylko dron z tą kamerką, telefon i wszystko bangla. Muszę się poważnie zastanowić nad tym co zaproponowałeś.
  • Odpowiedz
@Wu70 miałbym prośbę: dałbyś radę w wolnej chwili podesłać mi linki do mini drona, kamerki i odbiornika co by sobie zrobić taki zestaw fpv? Oczywiście jakiś kompromis między ceną a jakością obrazu ;) Najlepiej i najtaniej będzie chyba AliExpress, gearbest lub podobne.
  • Odpowiedz
@salvador5000: tak, ten tani FuriBee F36 + kamerka fpv to najlepsza opcja w najniższym budżecie. Tylko pamiętaj, że to już malutki dron i można latać w domu lub koło domu jak nie wieje. ;-)
Ciągle jest aktywna najlepsza promocja na niego w gamiss.com (legitny, kupiłem i już doszło)
https://www.gamiss.com/rc-toys-11589/product567440/
kod "GMRC2" i 130pkt (za założenie konta, potwierdzenie maila i uzupełnienie profilu) cena wyjdzie 8.4$, ~32zł, naprawdę tanio, tu gearbest:
http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_571963.html

+
  • Odpowiedz
@Wu70 super! Dzięki wielkie za linki. No tak, ten dron to maluch i na dworze już pewnie lipa. A coś większego żeby na zewnątrz już przy bezwietrznej pogodzie polatać co proponujesz?
  • Odpowiedz
@salvador5000: przy bezwietrznej to da radę, sam go po to kupiłem żeby się ścigać koło domu a wtedy mały rozmiar to duża zaleta przy szybkim lataniu :)

Z większych to już pewnie tak jak wszyscy polecają jakieś tarantule/symy, ale to już musisz poszukać. Ja ich nie akceptuje, latałem raz symą x5 i z wiatrem to ona nie miała szans więc latanie tylko jak nie wieje. Raz mi gearbest wysłał xk x250
  • Odpowiedz
@Wu70 właśnie o taką, uczciwą opinie mi chodziło :) Nie chce przekonywać się na swojej skórze czyli bez sensu wydawać pieniądze. Chyba zdecyduje się na tego "maluszka" z tymi dodatkami co mi podesłałeś. Trochę się ogarnę z kasą i poskładam to wszystko. Dzięki wielkie za odpowiedź i pomoc.
  • Odpowiedz
@Wu70 witam. Dzięki jeszcze raz za linki. Dron już kupiony. Wyszedł faktycznie 32pln. Mam jeszcze pytanie o tą kamerke z twojego linku. To jest zestaw kamerka+odbiornik? Podpinam pod zasilanie w dronie i mogę latać fvp z obrazem na telefonie? Jakaś aplikacje trzeba instalować? I w tej aukcji pisze NTSC czy to nie ma znaczenia? Przepraszam, że tak cię męczę ale nie mam kogo zapytać bezpośrednio.
  • Odpowiedz
@salvador5000: zestaw kamera+nadajnik, odbiornik masz w drugim linku do telefonu. Tak, kamerkę pod zasilanie w dronie, odbiornik pod usb telefonu i gotowe. NTSC nie robi różnicy, a link do aplikacji jest w opisie odbiornika. ;-)
Nic nie szkodzi, jak coś to pytaj
  • Odpowiedz
@Wu70 dron z tego wszystkiego to grosze wychodzi ;) Teraz potrzebuje kamerki, odbiornika i dodatkowych baterii. Każdy element po naście dolarów :/ Jakoś powoli ogarnę. Jak już będę miał elementy i nie będę sobie radził zapytam. Jeszcze raz dziękuję
  • Odpowiedz