Wpis z mikrobloga

@salvador5000: zgadza się. Plusem jest to, że jak będziesz miał zachciankę zmienić drona na innego to masz już kompletny zestaw fpv i tylko przekładasz a tej "klasy" drony będą tanie. ;-) Z bateriami zerknij na wersje 45C tak jak wyżej pisałem (są zestawy po 5szt i pojedynczo też) i zostaje tylko latać
@Wu70 Hej, witam. Napisałeś mi, że jak będę miał pytania w kwestii dronów to żebym pytał i właśnie mam kilka pytań :). Dziś doszedł dron z linka który mi dałeś i uczę się latać. Chciałbym kupić kamerkę podobną do tej którą mi poleciłeś ale wersję TX03. Czy ja dobrze przeczytałem, że ma większy zasięg, wybór mocy? (trochę angielski mój słaby ;)).
I czy kupić NTSC czy PAL czy to nie ma znaczenia
@salvador5000: nie ma problemu ;-) Odnośnie wersji 03, która pozwala wybierać 3 poziomy mocy to tak:
- wpływa to na zasięg, większa moc = większy zasięg ale:
-- zasięg 25mW wcale nie jest zły, na otwartej przestrzeni poradzi sobie z 200m, popatrz na youtube
- jest cięższa - furibee F36 jakoś da radę ale będzie miał ciężej niż z tx01, ja latam F36 z tx01, musisz sprawdzić na youtube czy/jak radzi
@Wu70 no właśnie o TX03 myślałem pod kątem, że za jakiś czas kupię większego drona żeby sobie na dworze polatać. Z drugiej strony TX03 to dwa razy drożej niż TX01 która i tak narazie by mi wystarczyła do mojego furibee f36 a i tak mówisz że do 200m zasięg może by dało radę to mi chyba jednak wystarczy.
Baterie 45C mam w planach kupić (5 szt) z tego linka co mi kiedyś
@salvador5000: dokładnie, tx01 raczej długo wystarczy tym bardziej, że dalej przedłużyli promo i jest w super cenie 12$, naprawdę dobra cena. Te baterie 45C kilka dni temu już mi doszły, polecam ;-)
Zwerbuj kogoś obok, wyścigi np. po ogrodzie kilkoma maszynami są mega :P Powodzenia
FuriBee F36


@Wu70: Wiesz może jaki największy zasięg jest dla jakiego drona? chciałbym mini dronem polatać trochę dalej niż koło domu - jest to do wykonania? ile trzeba wydać? jaki jest zasięg FPV a jaki samego drona w wydaniu mini?
Fajnie byłoby uzyskać chociaż 500 metrów
@kolotego: polataj najpierw nim to zobaczysz, że to co chcesz uzyskać jest kompletnie bez sensu.
To malutki sprzęt do szybkiego latania, szybkie latanie = częste wypadki i podnoszenie sprzętu, chcesz co chwilę chodzić 0.5 kilometra? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest ultra mały i lekki = byle większy podmuch i masz duże problemy, znowu idziesz 0.5km?
Do spokojnego latania poszukaj większych maszyn, maluchami to trzeba szaleć a nie