Wpis z mikrobloga

Co było w kopercie od córki leśniczego? Według MSWiA, Mariusz Błaszczak zwrócił korespondencję od ministra Jana Szyszki: Zapytaliśmy, więc w Ministerstwie Środowiska o dokument, ale i o informację kogo i czego dotyczył. Czekamy na odpowiedź. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tom_Ja dzięki za pytanie.
#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #ciagniemywladzezajezyk #polityka
WatchdogPolska - Co było w kopercie od córki leśniczego? Według MSWiA, Mariusz Błaszc...

źródło: comment_lLIEZibP9RmS3b6EUyv46g6FpQDxTXc3.jpg

Pobierz
  • 39
@Watchdog_Polska: Szanuję i dziękuję za wszelkie wasze działania, ale jestem ciekawy czy domagacie się podania treści tego listu na podstawie konkretnego przepisu?

Gdzie kończy się prywatność, a gdzie zaczyna się informacja publiczna?
@Watchdog_Polska:
Popieram ogólnie patrzenie na lapy politykom i różnym insttcjom, ale jedno mnie ciekawi...mianowicie co jeżeli w liście były zawarte dane poufne? Np stan zdrowia danej osoby? Co wtedy, trz macie prawo poznać tę informację i naurszyc tym samym prawo prywatności?
Tak ogólnie, to kiedy możecie i e jakiej sprawie zażądać wydania dokumentów?
@Turbator: @nordberg Opieramy się na na art. 61 Konstytucji RP i ustawie o dostępie do informacji publicznej.
Jasne, jeśli są tam dane wrażliwe, to trzeba je zanonimizować, ale dokument powinno się udostępnić. Generalnie, mamy i macie prawo pytać o:
- wszystko, co dotyczy działalności instytucji wymienionych w art.61 Konstytucji np. rząd, prezydent RP, Sejm czy Senat, samorząd terytorialny, instytucje posiadające monopol w jakiejś dziedzinie – samorząd gospodarczy (np. izba rolnicza czy