Wpis z mikrobloga

Wychodzisz rano ze swojego prestiżowego deweloperskiego osiedla otoczonego trzymetrowym płotem i widzisz że na prestiżowej deweloperskiej kostce Bauma przed samym wjazdem na osiedle ktoś zaparkował samochód o wartości 1000 zł. Trudno pogodzić się z tak skandalicznym stanem rzeczy. Nie po to zapłaciłeś 2000 franków z metra w kredycie na 49 lat, żeby teraz otaczały cię brzydkie i tanie rzeczy. Wszyscy sąsiedzi, których zupełnie nie znasz, są piękni i szczupli, żaden nie ma pryszczy ani zbytecznego owłosienia. Wszystkie samochody w okolicy mają maksymalnie 3 lata.

Trzeba działać. Normalni ludzie wysyłają sobie wiadomości przez iMessage ale tu potrzebna jest metoda analogowa – trochę obrzydliwa ale co poradzić (na zebraniu w szkole twojego dziecka twierdziłeś że pisanie ręczne to przestarzała umiejętność). Piszesz kartkę i z największą ostrożnością wkładasz za wycieraczkę, żeby się nie upaprać tym ohydztwem.

Potem okazuje się, że tym obrzydlistwem przyjechał kurier, który przywiózł ci części do zmiany kolorystyki twojego miksera KitchenAid za 3800 zł. Ale na litość boską, niech on parkuje gdzieś dalej albo kupi sobie przynajmniej BMW X4.

#zlomnik #warszawa #motoryzacja
Pobierz goferek - Wychodzisz rano ze swojego prestiżowego deweloperskiego osiedla otoczonego ...
źródło: comment_KBejmZ9uWi4fxUWziEGDgCAYlV3nWt1N.jpg
  • 100
@goferek: jak samochód jest sprawny to ok. Ale są przypadki kiedy ludzie parkują na osiedlowych parkingach totalne przerdzewiałe wraki bez powietrza w oponach albo wraki po kasacji bo nie mają kasy na naprawę.

I stoi taki szrot pół roku w jednym miejscu.

W normalnym kraju takie pojazdy, które swoim stanem pokazują, że są nieużywane lub niedopuszczone do ruchu są odholowywane na parking strzeżony na koszt właściciela.
@Jowanka: Dokładnie - jak ostatnio dokładniej to sprawdzałem, to nowy Superb jest nawet trochę większy od Passata, ma dobre silniki i porządne wyposażenie. Tylko jak człowiek trochę poszaleje, to cena robi się dość niemiła dla kieszeni :/
@LDevil: Niestety, przy kupowaniu nowego auta zawsze każda opcja boli....
Ja miałam szczęście, bo znajomy zarabiający masę kasy kupił sobie 4 lata temu auto na prawie pełnym wypasie, jeździł nim 10 000 rocznie, a teraz wyjeżdża do Emiratów zarabiać jeszcze więcej, więc sprzedaje czteroletnie auto które jest jak nowe. ;)
@TheArt: Nie ma w tym nic dziwnego - podajesz wyposażenie które było dostępne z 30 lat temu, tak więc nic dziwnego że samochody je posiadające kosztują teraz stosunkowo niewiele.
Niestety połączenie 150KM i 6,2 do setki wskazuje na bardzo mały samochód, a ja pisałem o czymś większym i nowszym.
@LDevil: samochod jest z klasy premium w tamtych czasach, limuzyna, silnik 2.5 ale wtedy robili silniki a nie zabawki, mam tez auto z silnikiem 1.6 ktore generuje 155KM i jest jeszcze szybsze ale mniejsze i lzejsze
@tomaszk-poz: w tej chwili robi od nowa(działa poczta pantoflowa), albo poprawia jakieś gotowce, które były odtwarzane kilka razy. Zaczęło się od tego, że znajomemu który budował dość dużą inwestycje powiedział, że po odchudzaniu projektu zaoszczędzi ponad 200 tys, ogarnął mu to i wziął za to 70k. Nie wiem jak to formalnie wygląda, ale z tego co mi się wydaje to on się pod wszystkim podpisuje i są to jego projekty (czyli