Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was pracował za granicą, a najlepiej w Holandii, rozliczał się z US i dodatkowo pobiera stypendium socjalne na uczelni? Słyszałem, że pracę sezonową można wpisać jako dochód utracony, ale nie mam pojęcia gdzie to wpisać jeżeli w owej pracy byłem od 11 lipca 2016 do 28 sierpnia 2016. Na dokumencie z polskiego US mam już wpisaną kwotę którą zarobiłem wtedy za granicą. Czy ktoś wie do której rubryki mam to wpisać? Dobrze, myślę, że do tej pierwszej? Wołam też #rzeszow, bo screen jest ze strony UR podczas składania wniosku o stypendium.

#prawo #urzadskarbowy #holandia #pracazagranica #stypendium #pytanie
dawid110d - Czy ktoś z was pracował za granicą, a najlepiej w Holandii, rozliczał się...

źródło: comment_dlX0Xzlr0B5igBPnKzwjKhcu9cdWEGMx.jpg

Pobierz
  • 11
@dawid110d: jeśli uzyskanie dochodu zaczęło się i skończyło w roku ubiegłym to faktycznie wpisujesz to jako dochód utracony, w roku bazowym tj. 2016. Dodatkowo musisz przedstawić jakiś papier o utracie dochodu, ja jak byłem w Polsce zatrudniony przez kilka miesięcy to jeśli dobrze pamiętam przedstawiałem jakieś zaświadczenia z zakładu pracy, o okresie zatrudnienia.
@dawid110d Rozliczały. Musisz się rozliczać w dwóch krajach już od jakiegoś czasu za większe pieniądze. Tyle, że Holandia jakoś inaczej to traktuje. Ale w PL jest obowiązek.
@Aggy7: Dokładnie, rozliczałem się w Holandii i w Polsce. Po wybraniu świstka z polskiego US o moich zarobkach za ubiegły rok widnieje tam kwota z Holandii, czyli wpisać gdzieś to MUSZĘ, nie mogę tak o sobie nigdzie tego nie podawać
@dawid110d Ja tylko Ci mówię jak moi znajomi robią. Żaden z nich zarobków za granicą nie wpisywał a rozliczali się normalnie. Nie mówię, że nie dostaną wezwania ale po trzech latach nadal cieszą się z piwka na koszt uczelni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dawid110d Tak samo nie wpisywali tam jakichś majątków czy nieruchomości. Już nie pamiętam o co to chodziło ale ponoć też trzeba i nikt nie przynosi. Ogólnie to Twoja uczelnia musiałaby odesłać papiery do US do sprawdzenia czy jak to się tam nazywa.