Wpis z mikrobloga

Drogie mirki ze #sztukiwalki. Od jakiegoś czasu myślę, by zacząć coś trenować a jako, że jestem kompletnie w tym zielony to postanowiłem poradzić się was. Bardziej chodzi mi o własną satysfakcję, niż cokolwiek innego. Co byście polecali dla kogoś, kto nigdy nic nie ćwiczył? Podoba mi się #bjj, jednak nie wiem czy moje staty (23lata, 172 cm, ~70kg - uczęszczam co nieco na siłownię) będą tutaj przydatne. Do tego nie jestem zbyt rozciągnięty. Możecie poradzić jakiegoś szkoły bjj w Krakowie, gdzie nie uczęszcza zbyt dużo sebixów? I na koniec, jakie jest prawdopodobieństwo dorobienia się tzw. kalafiorów na treningach? :D
A może jednak coś innego niż bjj?

#sztukiwalki #bjj #mma
  • 5
@VVolly: Nie zwracaj uwagi na sebixów,bo oni i tak zazwyczaj odpuszczają po miesiącu albo jak pare razy dostaną na sparingach to pokornieją. Najważniejsze jacy są trenerzy i ewentualnie jak duże grupy są na treningach,bo jak masz mega dużą grupę i jednego trenera to nauczysz sie mniej. Jakbyś sie jednak rozmyślił z bjj,to polecam muay thai.
@VVolly: Jeżeli ciągnie Cię do BJJ to nawet nie zwlekaj, budowa ciała nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia. Cześć technik będzie pasowała komuś wysokiemu i chudemu, inne techniki są skuteczniejsze dla mniejszych i bardziej krępych itp. Na początku w BJJ siła praktycznie nie jest istotna, z czasem może jednak rekompensować braki techniczne lub być czynnikiem przeważającym w walce z przeciwnikiem o podobnych umiejętnościach ale to tak jak mówię, późniejszy etap.

Kalafiory