Wpis z mikrobloga

#oszukujo #winogrona #prawo

Mireczki, zakupiłem na allegro sadzonkę winorośli odmiany Arkadia. Nie byłem przy odbiorze przesyłki, tylko dziś dopiero ją zobaczyłem. I tutaj szok. Sadzonka przypomina z budowy liści i łodyg odmianę Izę Zaliwską. Jestem tego pewien ponieważ posiadam taką samą odmianę i widzę podobieństwa. I teraz moje pytanie, czy ta niezgodność jest możliwa jako argument do reklamacji. Na stronie sklepu regulamin zawiera tylko informacje o sposobie (sic!) płatności. Sklep sprzedaje gospodarstwa szkółkarskiego, więc nie jest to firma słup. Mam zamiar załatwić to bez robienia afery, dzwoniąc w poniedziałek, że nastąpiła pomyłka przy pakowaniu sadzonki i wysłano inną. Będę żądać wymiany sadzonki na właściwą. Czy mieliście podobną sytuację i co zrobiliście?

  • 1
@Helix jesli okaze sie ze to celowe, piszesz pismo o odstapieniu od umowy wraz z zadaniem zwrotu pieniedzy i kosztow przesylki, ladujesz pismo i roslinke do paki i wysylasz za potwierdzeniem odbioru. 14 dni od kiedy dostales pake. teoretycznie mozesz tez zglosic oszustwo na Policje ale jestem niemal pewien ze umorza.