Wpis z mikrobloga

Czasami zdaza mi sie, ze rano, ok. 5.40 ogladam przez 10 min #wtylewizji. Nic innego oporcz reklam nie ma, a zawsze moge sprawdzic, jak sobie radzi #dobrazmiana.

Dzis w programie poruszany byl temat abonamentu. Wiadomo, ze Kurski jest takim prezesem, ze brakuje mu ok. 3 mld, a I na ogladalnosc nie ma co liczyc, bo produkcje emitowane w tvp osiagnely juz wlasciwie dno, ale do rzeczy. Sciaganie abonamentu trzeba jakos uargumentowac, zeby przekonac widzow, ze to normalne I wszyscy w EU placa, wiec Polacy rowniez powinni. Tak, ale mam jedno ale. Jesli przez 30 odcinkow pod rzad poruszany jest temat emigrantow I to, ze Polska nic nie musi, bo jest suwerenna, niezalezna, wielka I w dupie ma opinie innych, chocby byla jednym sprzeciwiajacym sie krajem w UE. I nagle, gdy dochodzimy do abonamentu-Niemcy placa, Czesi placa, Brytyjczycy placa. Badzmy jak Niemcy! Musimy placic, bo cywilizowane kraje, do ktorych tez nalezymy placa.

#!$%@?, czy ja sie czepiam, czy cos tu nie gra?

#bekazpisu #tvp
  • 18
@miekki_am: sek w tym ze teraz tvp siedzi okrakiem na ekonomicznej barykadzie i musi sie ruszyc albo w te albo w tamta. No bo z jednej strony nikt nie placi abonamentu i wplywy z niego nie pozwalaja na utrzymanie a z drugiej strony na tvp ciazy wiele ograniczeń prawnych ktorych nie maja stacje komercyjne a z ktorymi przeciez rywalizuje na tym samym rynku reklamowym. Najbardziej dochodowe dla stacji komercyjnych sa reklamy
Niemcy placa, Czesi placa, Brytyjczycy placa.


@miekki_am: Nie wiem jak w Czechach, ale w Niemczech i UK abonament nie jest obligatoryjny bez wzgledu na okolicznosci. Przedkladajac odpowiednie dokumenty/zaswiadczenia mozna go nie placic.

Tak wiec, manipulujesz odrobine kolego.
a polsat czy tvn? nic mi nie przychodzi do głowy - dno i metr mułu


@kemba_kukuczkov: nawet jeśli, to to "dno i metr mułu" wygrywa z TVP na wolnym rynku i nie wyrywa pieniędzy od ludzi, którzy nie chcą za to płacić.

Na 1 z 10 abonament płacić mogę, nawet na polskie seriale, ale na pewno nie na Pobudzina, Paczuską i Pereirę. Takiego 3P sobie nie życzę, nawet gdyby mi dopłacali
  • 0
@miekki_am zawsze jeśli chodzi o kwestie podatkowe czy inne związane z kasą obywatela która ma trafić co budżetu podają argument że na zachodzie to popularna praktyka i w sumie to nic złego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miekki_am: przecież tego uczą od młodego

Znowu jedynka? Ania ma piątkę.

Czemu tylko 4? Co z tego że Ania ma jedynkę, ty nie patrz na innych.

Ot naginanie logiki pod bieżące potrzeby