Wpis z mikrobloga

@interface:

o patrz, to tak jak uber...

Co Uber? Twierdzisz że kierowcy Ubera robią jeden kurs np. na tydzień? Tym bardziej że sam Uber ponoć wymaga założenia działalności do rozliczania.

wiekszosc osob dajace korepetycje robi to latami albo... dekadami. nie placac zadnych podatkow ani skladek od tego....

To zgłoś ich do skarbówki. Jaki masz problem. Ona oceni czy powinni założyć działalność. A może ją mają.
  • Odpowiedz
@interface:

skad w ogole masz tak #!$%@? pomysly? nie jestem takim #!$%@? jak wiekszosc wykopu i Twoi znajomi, mowie ze jak ktos daje korepetycje prywatnie (bez wymaganego wyksztalcenia) to tak samo jakby ktos inny zawiozl mnie do pracy czy do pubu swoim autem bez licencji. A mimo to, ludzie ktorzy nie wyrosli jeszcze z komunizmu chca banowac innych ludzi ktorzy potrafia sie obslugiwac telefonem i internetem...

A ja ci mówię że
  • Odpowiedz
@interface: Nie bo jest coś takiego jak społeczna szkodliwość czynu. Jak ktoś przejdzie na miejscu nieoznaczonym to jaki sens fatygować do tego służby, jak ktoś omija prawo i nie płaci opłat z których masz służbę zdrowia, drogi itp to uderza to w każdego obywatela.
  • Odpowiedz
@interface:

nagonka na kierowcow ubera...

Xd. Nagonka to jest raczej na taksiarzy. Tyle jadu co się wylało to już dawno nie widziałem.

wiec wroce do poczatku naszego watku, dlaczego jest nagonka na kierowcow ubera, ktorych jest niesamowicie latwo opodatkowach, a nie na korepetytorow?...

Już pisałem wyżej. Jeśli masz wiedzę że jakiś korepetytor działa w sposób nielegalny to zgłoś do urzędu skarbowego. Oni sprawdzą czy jego działalnośc kwalifikuje się do opłacenia podatku.
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: jako kierowca WPT uważam, że artykuł jest tendencyjny i sprowadza problem do zablokowania aplikacji kolegów z Uber. Tutaj raczej chodzi o przeciwdziałanie łamaniu prawa. Dlaczego policja rekwiruje narzędzia służące do popełniania przestępstwa i w każdym inny przypadku niż Uber nikt nie ma co do tego zastrzeżeń?Dlaczego usuwane są serwery z treściami pedofilskimi zamiast ograniczyć się tylko do ścigania pedofilów?
Zupełnie nie rozumiem kociokwiku. Jeżeli ktoś łamie prawo, to należy zrobić
  • Odpowiedz