Wpis z mikrobloga

#urzadpracy #praca #dzialalnoscgospodarcza #pytanie #pytaniedoeksperta #biznes #prawo czy pracodawca musi zatrudnić stażyste po zakończonym stażu z urzędu pracy? Bo w urzędzie mi powiedzieli że niby musi ale gdzieś czytałem że można to jakoś obejść. Że nigdzie w żadnej ustawie nie jest to napisane że musi ale urzędy to wymuszają. Jak jest i jak to zrobić?

Pracodawca musi wypełnić takie oświadczenie przy składaniu wniosku o stażyste. Czyli jeśli to podpisze to będzie musiał? Można zaraz po zawarciu umowy ją zerwać albo coś?
mlodybog_11 - #urzadpracy #praca #dzialalnoscgospodarcza #pytanie #pytaniedoeksperta ...

źródło: comment_ggHGjTjAWlBXOBG7qrOiorAGohJqVGZs.jpg

Pobierz
  • 4
@mlodybog_11: wystarczy na 3miesiące i 1/2 etatu :) chyba, że zrezygnujesz z oferty i wtedy nie muszą zatrudniać w ogóle, niedawno była nawet 1/4 etatu i tez 3mc... i kopa w dupę i następny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KAROO zrezygnuje z oferty w sensie że kiedy? Po stażu chce mi dać umowę A ja nie podpisze? Wiem że wystarczy tylko tyle ale szedlbym na staż do znajomego i wolelibysmy aby później nie trzeba było żadnych umów