Wpis z mikrobloga

Gdzie mogę znaleźć ranking/rankingi największych przedsiębiorstw na świecie pod względem dochodów, wartości, wartości sprzedaży, zysku, wg cenności marki? 2016/17 ewentualnie z porównaniem z latami wcześniejszymi, może być źródło po angielsku.
Ktoś, coś?
#finanse #ekonomia #biznes
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To pomóż mi znaleźć odpowiednie hasło bo już mi się pomysły skończyły, jedyne co znalazłem to porządny aktualny ranking korporacji i państw pod względem dochodów, reszta stron to jakieś pokazy slajdów różniące się od siebie @ptasiek2:
  • Odpowiedz
No tak, 2 wyników wcześniej nie przejrzałem. Tak jak piszę, część to slajdy, 10 przedsiębiorstw gdzie potrzebowałbym ok 25, a na większość stron ogranicza się do 10. Poza tym te rankingi różnią się liczbami,a potrzebuję czegoś rzetelnego...
  • Odpowiedz
@tomajs: te rankingi są zawsze bardzo subiektywne bo nie porównują mierzalnych wartości stad będą się różnic między sobą. Jedyne co może być w miarę miaridajne to porównanie wg przychodów choć tu tez możesz rozpatrywać spółki na podstawie ich wyłącznych przychodów , przychodów spółek zależnych czy tez przychodów spółek w których maja udziały ale nie maja władzy itd... No i porównanie przychodów firmy IT i firmy handlującej paliwami będzie mało rzetelne.
  • Odpowiedz