Wpis z mikrobloga

No i niestety. Zamówienie z #banggood z użyciem PDM (przesyłka teoretycznie z Holandii) nie zwalnia z obowiązku oclenia towaru. Wspominałem o swojej przesyłce jakiś czas temu i dziś odebrałem pismo z urzędu celnego (mam dosłać dokumenty, na podstawie których wyliczą ile się im należy).
@cebula_online - wypadałoby żebyście o tym wspomnieli albo chociaż to wzięli pod uwagę (nie mam do Was oczywiście pretensji, ale nie ukrywam, że dopłaciłem te 33 zł na PDM po to by m.in. zminimalizować ryzyko oclenia) przy następnym informowaniu o promocjach ;)
Chyba, że zna ktoś z Was jakieś "wyjście B" z tej sytuacji (w końcu przesyłka wysłana z Amsterdamu...)
#aliexpress #zakupyzchin #banggood #clo

Pozwolę sobie zawołać osoby, które ostatnio się udzielały w temacie i/lub były zainteresowane dalszym przebiegiem sprawy:
@Dirty_Digger @Andczej @Jacobi @PNEUMA40 @CoZaGamon @JcL @pirat183 @polskabialoczerwoni @rybak_fischermann @PaulStone @NH35 @jmyung
Pobierz
źródło: comment_UmqG1lNrUS76sDoDDdXmiX6mu49mxNPQ.jpg
  • 71
@Andczej: Andczej nie zgodzię się z tobą, że każdy pisał o zmniejszeniu VAT. Ja sam miałem tego świadomość, ale wielu tu mądrzałków pisało, że to prawie 100% bezpieczna przesyłka i wiele osób się nacięło.
@Andczej: Zapłacenie 30 zł za "zmniejszenie ryzyka praktycznie do zera" ma dużo sensu. W moim przypadku opłata nic nie wniosła (poza kosztami i jeszcze kosztami od tych kosztów).

Podsumowując: mi zależy na tym, by wszyscy byli lepiej doinformowani. By się dzielić wiedzą :)
@leszek_SK: No i właśnie spoko. Przydałoby się tylko dowiedzieć jaka to skala i w sumie fajny pomysł na biznes. Żeby to miało sens, to opłata powinna być rzędu 5% i wystarczy, że co piąta paczka trafi na VAT to statystycznie będzie zarobek ( ͜͡ʖ ͡€)
Tylko kwestia jakiejś integracji z takimi zakupami, żeby była pewność co do zakupów/kwot.
@meetom: płacisz 20zł i podajesz w płatności numer przesyłki, jak wpadnie na VAT to masz pismo z numerem paczki. jak zapłacisz to ja ci zwracam pełną kwote, np. ustalam max 200zł i już. ty dajesz mi tracking wiec widze czy wpadla na VAT czy nie