Wpis z mikrobloga

Drodzy, podpowiedzcie cwiczenia na klate jak najmniej obciazajace bark. Tzn wiem, ze to co pisze jest troche bez sensu ale sytuacja wyglada tak, ze robie 5x5 stronglift i generalnie wszystko ok tylko niedawno mialem/mam kontuzje barku, jest coraz lepiej bo rok temu nie moglem nawet dluzej siedziec w jednej pozycji bo #!$%@?, teraz juz duzo lepiej ale troche boje sie nadwyrezac, a poniewaz w klasycznym wyciskaniu na lawce troche boli to robie ale jakimis mikrociezarami (50-60 kg). No cos chce dorzucic, tylko co?
#mirkokoksy #silownia
  • 7
  • Odpowiedz
@Primusek: a co to jest? robie OHP, przy wieszych dla mnie ciezarach (50kg) "czuje bark" ale tu jest luz bo moge zrzucic jak co nie pojdzie, przy lawce troche sie cykam.
  • Odpowiedz
Nie ma to jak ćwiczenia z ciałem, które nie było przystosowane do ciężkiego dźwigania. Trzeba sobie radzić trenując obok problematycznych punktów. Ja całkiem wywaliłem ławę na dwa miesiące ze względu na łokieć paradoksalnie problem zniknął, a robiłem zamiast tego ohp, floor press, tricep extensions stojąc z ez bar i ława poszła w górę.


@barney: to co napisałem u góry, a dorzuć jeszcze front raises tylko na bramie dlon otwarta trzymajac
  • Odpowiedz
@barney: Możesz się przerzucić na hantle, bo o ile na ławce możesz zmieniać szerokość chwytu itp. żeby nie bolał cię bark to na hantlach masz większy wypływ na technikę ćwiczenia (możesz np. dłonie zrotować na zewnątrz i zobaczyć czy cię bark nie boli). Plus możesz "zrzucić jak coś nie pójdzie".
  • Odpowiedz