Wpis z mikrobloga

Nigdy nie miałam prawdziwego życia, znajomych. Mimo to nie było tak złe. Teraz jest #depresja próby samobójcze. Czemu mi to życie nie wychodzi, a wszyscy, których znam maja dobrze?
  • 11
  • Odpowiedz
@vshila: znam (blisko) chyba więcej ludzi z problemami, niż bez. Ci, których Ty znasz, mogą po prostu świetnie udawać, że im dobrze. U mnie pierwszym krokiem do poprawy jakości życia i wyjścia z depresji było całkowite odsunięcie się od fejsbuka- tam większość ludzi udaje. Pierwszy lepszy przykład: znam doskonale przypadki dziewczyn, które były załamane wieścią o ciąży, myślały o aborcji, a po porodzie nie umiały pokochać dziecka- za to na fejsbuku
  • Odpowiedz
@vshila: Jakie próby?

Jak masz ochotę się zabić to to robisz.
A jak robisz próbę za próbą to znaczy, że nie chcesz, boisz się.

Weź się w garść a nie chowaj kupru, bo życie niby trudne jest i niby jako jedyna sobie nie radzisz.
  • Odpowiedz
Weź się w garść


@TaoHosts: Gratulacje! Właśnie wygrałeś nieoficjalny konkurs na najbardziej idiotyczny tekst, jaki można powiedzieć do osoby z depresją ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mayalen:

Teraz jest #depresja próby samobójcze.


Jak dla mnie to brak atencji a nie depresja.

Próba samobójcza może nie udać się jeden raz i tylko jeden raz.
Jak nie powodzi się drugi, trzeci, piąty raz z kolei, to nie jest to depresja a niedosyt atencyjnego #!$%@?.
To, że ma problem to widać i chce zwrócić na siebie uwagę - ale brak działań w tym kierunku zasługuje na lepe na dziąsło,
  • Odpowiedz
@TaoHosts: może chodzi bardziej o autoagresję, niż próby samobójcze? Możemy się tylko domyślać, bo nie napisała szczegółów. Może też zwykłe zaćmienie i miało być "myśli", a nie "próby"? Nie wiem tego ani ja, ani Ty. Wiem za to, że nie można po jednym poście zamieszczonym anonimowo w Internecie wyrokować, czy ktoś ma depresję, czy nie. Skoro pisze o depresji, to mogę się domyślać, że to autodiagnoza i nie była z tym
  • Odpowiedz
@Mayalen: Zgodzę się z Tobą.

Ale jeżeli miałbym też iść Twoim tokiem - czyli np. to nie były próby a myśli, to należy się lepa na dziąsło za manipulacje.

Być może brutalne, ale niestety potrzebne.
  • Odpowiedz