Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mircy Ogrodnicy! Pomóżcie bo już nie wiem gdzie pytać :( Uprawiam sobie od lutego paprykę cayenne na parapecie w kuchni i nagle coś zaczęło się dziać z liśćmi. Nie wygląda to na żadne szkodniki raczej jakaś choroba, tylko jaka ? Na forach ogrodniczych bez odzewu:( #ogrodnictwo #ratujciemojapapryke #chilli
vanda_el - Dzień dobry Mircy Ogrodnicy! Pomóżcie bo już nie wiem gdzie pytać :( Upraw...

źródło: comment_IJQNCTmDuQFfbvb0SiFanoJzFwXh2uMO.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vanda_el: A pod liśćmi nie ma takich białych niteczek/kłaczków itp? Moje papryczki kiedyś podobnie wyglądały i potem się okazało, że żarł je przędziorek
  • Odpowiedz
dziękuję Mirki !!! Jakby co, to mam przygotowany mieszanke Bi 58 (nie pytajcie skąd mam) i moge je opryskac, wtedy jezeli cos tam żyje to zginie. Pierwsze co zrobie to po powrocie sciagne je ze słonca, czy oberwać te chore liście ?
  • Odpowiedz
Mircy. Mały update odnośnie papryczek. Przypadkiem zagościł w moim mieszkaniu kolega, o którym nie widziałam, że od 6 lat prowadzi sklep ogrodniczy :P Werdytk jest taki, że nawoziłam te papryczki nawozem do roślin zielonych, a więc je przeazotowałam. Dodatkowo doniczki stały w takim miejscu w kuchni, że nad nimi znajdowała się kratka wentylacyjna skąd mogą się wydostawać rożnego rodzaju grzyby- papryczki chilli sa baaaardzo podatne na takie rzeczy. Sam fakt trzymania ich
  • Odpowiedz