Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie mi wybrać hosting. Dostęp przez ssh, max 150 pln rocznie. Hosting głównie do nauki, nie trzymam na nim nic co by ktoś chciał odwiedzić.

Od paru lat mam konto na unixstorm, ale raz że trochę trąci myszką, a dwa że nie mogę się dostać do katalogu .well-known w swoich domenach (zawłaszczyli na własne potrzeby). To ostatnie to spory problem dla mnie, więc idę do innej piaskownicy.

Myślę o
1. MyDevil.net - mam u nich darmowe konto, plusy to to że wydają się ogarnięci i wspierają sporo technologi. Z minusów to przeszkadza mi, że większość rozwiązań stworzyli sami, wolałbym coś bardziej standardowego (np. DirectAdmin zamiast własnego panelu). Poza tym do nauki wolałbym Apache zamiast Nginx, nie mam nic do tego drugiego, ale z Apachem mam więcej styczności. No i czuję się niekomfortowo, że główne polecenie do konfiguracji wszystkiego nazywa się devil (obszedłem to ustawiając sobie alias godhelpme=devil i teraz mogę wydawać polecenia typu 'godhelpme 2fa on' ( ͡° ͜ʖ ͡°))

2. Linuxpl.com - ostatnio słyszę o nich dobre opinie, ale pamiętam czasy kiedy Linuxpl to było dno, 2 metry mułu i brak rigczu. Pod moje potrzeby wyglądają spoko, ale mają trochę małą przestrzeń dyskową.

3. ?? - tutaj miejsce na Wasze polecenia. Co byście doradzili z dostępem do ssh za max 150 pln rocznie? Serwer w Europie, managed hosting, za cienki jestem na zabawę w vps.

#pytanie #hosting
  • 5
@Yaci: Czołem, przez 2 lata możesz korzystać z upustem 80% z naszej oferty hostingowej, która jest wyjątkowa i ma wiele plusów:
- backup co 1 godzinę dostępny 21 dni do tyłu
- wysoka wydajność, prawdopodobnie najwyższa w branży w tej półce cenowej
- apache
- certyfikaty let's encrypt

Dostajesz 50GB przestrzeni i to w zasadzie jedyny limit o którym musisz pamiętać. ;-)

Za 2 lata zapłacisz około 100zł.
@webh Skusiłem się na Waszą ofertę i hmm... Jestem zadowolony, że będę miał 50 gb przestrzeni dostępnej przez 2 lata. Byłbym jeszcze bardziej zadowolony, gdyby po podłączeniu się przez ssh były dostępne podstawowe polecenia typu xz, man, quota lub nslookup.