Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #oc #ubezpieczenia

W samochód różowej stojący na parkingu ktoś się władował podczas parkowania. Skutek tego jest taki, że porysowany dosyć mocno zderzak, złamane zaczepy kierunkowskazu i lekko pęknięty jego klosz (kierunek oddzielnie od reflektora), delikatny odprysk lakieru z błotnika no i zderzak wypadł ze ślizgu. HDI zaproponowało mi 800 cbl bez oględzin. Zgodziś się na to? Zderzak centralnie po srodku jest troche łaciaty, bo zszedł klar w kilku miejscach, po oględzinach agent może dać mniej niż to 800 zł?
  • 16
@frozenrb: czyli te 800 zł to taka minimalna propozycja z ich strony? Jakieś dwa miesiące temu w mój błotnik ktoś uderzył drzwiami, za odprysk i wgniecenie dali 500 zł bez oglądania i sie zgodziłem, myslalem, że to uczciwe stawki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@RETTEVER: sie odwoluj, mow ze chcesz nowy zderzak i #!$%@?, bo pewnie lampy nowe policzyli ale zderzaka nie, jak taka cena, mysle ze z tysiac, dwa za malo ... ja mialem wgniotke na drzwiach, policzyli #!$%@? naprawe typu wytnij kawalek kwadracika wklej łatke, i cos kolo 1500 zl, zazyczylem nowe drzwi i wszystko wyszlo z 4 tys
@RETTEVER: u mnie mechanik wszystko zalatwial, chodzilo o to ze wycenili marnie i ze mi #!$%@? jakies latki na drzwiach porobia, a ja chcialem nowe i #!$%@?, place wymagam
@RETTEVER: Jedz po prostu do jakiegoś porządniejszego warsztatu/ASO, oni zrobią swoją własną wycenę i sami ją prześlą do ubezpieczalni. Dadzą Ci samochód zastępczy (bo koszty i tak odzyskają od sprawcy) i pozałatwiają formalności.

Nie akceptuj kosztorysu z HDI i nie wołaj żadnej firmy odszkodowawczej, bo to najzwyklejsza szkoda jakich setki dookoła i nie ma żadnej potrzeby tego robić.
@RETTEVER: A to dla Ciebie jakaś różnica? Będziesz miał pojazd naprawiony szybko i bezproblemowo, bo oni wezmą na siebie kontakty z ubezpieczalnia i przedstawią swoje (realne) koszty naprawy. Nie o to chodzi?
@CzakNorris: pracowałem w takim ASO, chcesz coś zrobić dobrze - zrób to sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po kontakcie z HDI bezgotówkowo naprawiając może wyjsć z tego szkoda całkowita, taką dostałem informacje
@RETTEVER: Akurat tym co oni mówią to się przejmuj najmniej. Nie wiedzą jeszcze ile kasy zawoła sobie ewentualny warsztat, a już są pewni, że przekroczy to wartość rynkowa auta? Do ASO przecież nie musisz, możesz w dowolnym wybranym warsztacie, chyba jakiś jeden sensowny znajdziesz w okolicy.

Jak koniecznie chcesz do ręki więcej niż to 800 zł to musisz popracować i im wskazać na przykładach, że np. część zamienna + lakierowanie +