Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest możliwość sensownego uproszczenia takiej #dieta ?

Śniadanie

100g płatków owsianych górskich
100g migdałów
300ml mleka 0,5%
50g twarogu chudego
10g oliwy z oliwek
87,8g WW, 66g B, 19,2g T

Śniadanie II

80g ryżu brązowego
50g tuńczyka z puszki
10g oliwy z oliwek
60g WW, 11g B, 11g T

Obiad

100g kaszy gryczanej
100 piersi z kurczaka bez skóry
10g oleju słonecznikowego
69g WW, 19g B, 10g T

Trening

Posiłek potreningowy

60g odżywki typu Carbo
30g białka serwatki
3 duże banany
156g WW, 33g B

Obiad II

80g ryżu brązowego
100g twarogu chudego
10g oleju słonecznikowego
60g WW, 20g B, 10g T

Kolacja

100g wołowiny (polędwica)
10g oliwy z oliwek
20gB, 13,5gT

Kolacja II

5 białka jaj
2 żółtka
30g B

Suma: 460g Węglowodanów, 144g Białka, 101g Tłuszczów

Biorąc pod uwagę, że mój trening zaczyna się ok. 19:30 jedzenie po treningu to masakra. Nie jestem też w stanie wciskać w siebie tak często posiłków (również ze względu na to, że po prostu jestem wówczas w robocie). Jakieś pomysły?

#silownia #mikrokoksy
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Winyl- nigdy takiej diety nie stosowałem. Zawsze tylko zbilansowana. Ja bym sobie kupił miesiąc na potreningu.pl. Robił zdjęcie każdego posiłku jaki tam dostaniesz i korzystał z tego nawet po miesiącu.
  • Odpowiedz
@Winyl-: Mądrego to i miło poczytać. Czy są jakieś pro sywletkowe aspekty jedzenie tłustego nabiału (twaróg, mleko) czy chodzi tylko o smak? Osobiście w makro lepiej wchodza mi "chude odmiany".
  • Odpowiedz
@pokey: Smak, mniejsza objętość posiłków (wysoka zawartość energetyczna), w tłuszczu rozpuszczają się witaminy (A,D,E,K), składnik budulcowy i prekursor hormonów tkankowych, mało tłuszczu w diecie = mało testosteronu. Dziwi mnie to rozpisywanie diet gdzie ogranicza się węglowodany, albo wciska produktu low fat. Na redukcji to może być odpowiednie do pewnego momentu (psychiczny efekt zjedzenia większej ilości jedzenia). Dużo lepiej siedzieć na zbilansowanej, jeżeli chcemy budować mięśnie. Niestety stara szkoła kulturystyczna dalej
  • Odpowiedz
@Winyl-: O stary, nie wiem kto ci to rozpisał, ale bez bycia zawodowcem z dietą kateringową jest nie do wykonania. Ja na redukcję wziąłem za grosze dietę z potreningu.pl i mimo, że tania, to bardzo skuteczna, nie głodziłem się, wybrałem 4 posiłki i wersję ekonomiczną. Było taniej niż jak jadłem bez diety. Więc polecam, na masę też pewnie mają w porządku.
  • Odpowiedz
@Cojestpiec: Czyli w skrócie najodpwiedneijszy podział makroskładników to taki, który zagwarantuje odpowiednią podaż białka a źródła energii (W i T) są mniej więcej na podobnym poziomie.
  • Odpowiedz