Wpis z mikrobloga

No powiem wam że po raz kolejny świat mnie zaskoczył :) 2 dni temu napisałem wpis na mirko że szukam swojego pierwszego poważnego motocykla :) (przesiadka z 250).

No i słuchajcie, odezwał się do mnie zielonka @Motolufka, koleszka odpalił sobie internet wsiadł na własny motocykl i jeździł po mazowieckim i szukał dla mnie odpowiedniego motocykla! Przez dwa dni z chłopakiem chyba ze 100 smsów wymieniłem, plus ze dwie rozmowy telefoniczne, i chłopak znalazł dla mnie motocykl!

OGROMNE DZIĘKI! @Motolufka jesteś gość! Od wczoraj jestem dumnym posiadaczem CBF600 :)|
#motocykle
N.....a - No powiem wam że po raz kolejny świat mnie zaskoczył :) 2 dni temu napisałe...

źródło: comment_Ccm9YYvJe40CwLuzpDQ42PipETcnMzpc.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Z własnego doświadczenia - możesz siąść na największego potwora, byle byś miał olej w głowie, i ogarniał operowanie gazem i sprzęgłem, żebyś np. nie strzelał ze sprzęgła jak zupełni początkujący. Jeśli po prostu potrafisz obsługiwać motocykl, to nawet na potworze możesz spokojnie jeździć. Nie jesteś pewny co do przyczepności, to wchodź w zakręty wolniej i nie kładź się od razu. Powoli sobie będziesz go ogarniał i czuł się coraz pewniej.
  • Odpowiedz
@bonusso3: Miałem podobne rozkminy, wcześniej śmigałem rowerem i 50kami i chciałem kupić 125 na start z "dużymi", kolega wybił mi ten pomysł z głowy ze względu na to, że szybko bym się znudził. Ostatecznie 2 tyg temu kupiłem bandita 600 (78 kucy) i mimo, że moc jest odczuwalna, to jak pamiętam o respekcie dla maszyny, to nic złego się nie dzieje. Bardziej patrzyłbym na masę motocykla, mój ma koło 220kg z
  • Odpowiedz
@Motolufka: tak, wiem, że wszystkie vki ładnie brzmią, ale z nakedów tylko tego znalazłem. Pierwszym wyborem była XJ6tka, ale nie zniosę dźwięku silnika od ścigacza...
  • Odpowiedz
@dominik949
@Motolufka
też patrzyłem na bandity i cbf i podobne. Najpierw myślałem o CB500, ale jest za mały, później o CBF600, ale nie podoba mi się (po prostu). Co innego CB600F ale przedział cenowy był od 6 do 8 tys, teraz do 10k wzrósł. Patrzę na ER6F i wydaje mi się fajnym kompromisem, bo podoba mi się i nie jest zbyt mocny i zbyt ciężki. Myślałem też o Z750 zblokowanym na A2
  • Odpowiedz