Wpis z mikrobloga

Kilka propozycji:

1. @grejpfrut wpadł na pomysł stworzenia strony na Wikipedii o sprawie Magdy. Przedwcześnie? Są chętni do pomocy?

2. Czy są tu jacyś lekarze? Zna ktoś może jakiegoś lekarza chętnego do pomocy (może być anonimowo)? Chodzi o zwięzłą i rzeczową interpretację publicznie dostępnego protokołu medycznego z Port Ghalib (strona 1; strona 2). Pojawiły się opinie, że jest wręcz skandalicznie niskiej jakości, aczkolwiek pozostawiają troche do życzenia jeśli chodzi o formę. Ja się nie znam, a chciałbym abyśmy mogli się do tego odnieść w naszym podsumowaniu. W kwestii leków podanych w protokole - pomocny może być komentarz Małgorzaty P. pod tym artykułem.

3. Proponuję stworzenie 'black listy' dziennikarzy (najlepiej w osobnym wpisie), którzy w sposób skrajnie godzący w etykę zawodową i w gruncie rzeczy zdrowy rozsądek - próbowali / próbują nam narzucić, iż hipoteza o "chorobie psychicznej, samobójstwie i braku udziału osób trzecich" jest do tego stopnia pewna / najbardziej prawdopodobna, że branie innych pod uwagę jest godne krytyki.

Oto pierwszy kandydat:

Jacek Harłukowicz, Gazeta Wyborcza, autor artykułu: "Winni śmierci Magdy Żuk: Platforma, narkotyk-zombie, "Wyborcza", napalony Arab albo dwunastoletni gwałciciel"

Tytuł w zasadzie mówi sam za siebie. Ale jest jeszcze 'lepiej': "Na tragedii młodej kobiety pasie się coraz więcej much: detektyw Rutkowski z konkubiną, minister Ziobro z prokuratorem krajowym, tabloidy, "Gazeta Polska" i legion trolli."

Krótko mówiąc - przyrównuje WSZYSTKICH kwestionujących irracjonalną narrację którą przyjęła jego gazeta do trolli i kwadrata. To skrajna nikczemność i oszustwo! Pomijam już jakiego języka używa...

#magdazuk #magdalenazuk #csiwykop #medycyna #lekarz #dziennikarstwo #wikipedia
  • 22
@worldmaster:

byla tu mirabelka ktora sie na tym zna i dokladnie komentowala przetlumaczony raport.


Rozumiem że piszesz o tym. Dzięki, napiszę do niej z prośbą o krótszą notkę.

bez sensu, nie pasuje do wikipedii. Co najwyzej mozna dac dodatkowy punkt "kontrowersje"


Nie chodziło o zamieszczenie tam tego podsumowania które mamy tu, które zgoda - nie pasuje, jest bardziej w formie petycji. Chodzi o stworzenie całego odrębnego artykułu na wikipedii. Nie
@OstrzeSprawiedliwosci:

ja jestem zbyt #!$%@? na całą tą sytuację żeby od tak zostawić to w spokoju.


Dobrze! #!$%@? jest zdrową reakcją w tym przypadku! I motywuje do dzialania. Mnie zawsze rozpala ten filmik. Koszulka Lecha już przybyła ;) W końcu się ludzie na nim poznali. Myślę że to naprawdę wiele mówi - do czego się w tej sprawie kwadrat posunął, stracił wiarygodność kompletnie. Czujesz jakim #!$%@? trzeba być - żeby
@kknnoo: myślę, że można konsultować i spisywać ale trzeba z publikacją, jeśli taka będzie potrzebna, poczekać. Trzeba być pewnym swego w miarę możliwości, dokumentować i dać im jeszcze trochę czasu, jednocześnie by wiedzieli, że ludzie się niecierpliwią trochę...
@stilewski: nie, odwrotnie - możemy włożyć pracę w publikację czegoś, co po emisji okaże się... nieaktualne; no chyba że narazie zajmiemy się tylko podstawami typu jej zdjęcie, daty narodzin / śmierci (aczkolwiek co do tego drugiego nawet może być nieścisłość)
@kknnoo: myślę, że na tej stronie przede wszystkim powinny być:
* łatwo weryfikowalne fakty
* pytania, na które nikt nie odpowiedział (np jak wejść na dach itp)
* linki do stronek, ogłoszeń, artykułów, filmików
* nagranie z analizą @Syntax

To nie powinna być stronka opiniotwórcza, tylko raczej z faktami. Oczywiście jestem otwarty na inne podejście.