Wpis z mikrobloga

Boże jak sobie pomyśle jakim zacofanym komunikacyjnie miastem jest #wroclaw to mi się słabo robi. Miasto zamiast stawiać na transport to podcina mu skrzydła. Prosta spraw z ostatnim przetargiem na #tramwaje , kolejno planowana podwyżka cen biletów, dworzec nocny na kompletnym zadupiu, brak skomunikowań autobusów z pociągami odjeżdżającymi z przystanków na peryferiach, brak P&R, zamiast budować linie tramwajowe w obecnej perspektywie UE to nic nie robią w tym kierunku, brak sensownej linii połączeń i marszrutyzacji linii, brak centrów przesiadkowych etc.

#boldupy #transport #transportpubliczny
  • 14
  • Odpowiedz
@pazdzioch564: Słowo klucz - byłeś na weekend. Gdybyś pożył to by Ciebie #!$%@? trafiła. Miałem znajomych z Wawy (całe życie w Wawie się wychowywali) to jak przyjechali do Wro to mówili wprost, że to gówno a nie transport.
  • Odpowiedz
@pazdzioch564: @Bratkello: troszkę świata zwiedziałem i na wschodzie i na zachodzie i w Azji. Nawet głupie Czechy czy Węgry potrafią wprowadzić wspólny bilet na terenie aglomeracji, centra przesiadkowe wybudować czy tworzyć linie jeżdżące w takcie, ale #!$%@? we Wrocławiu się nie da :/
  • Odpowiedz
@Bratkello: póki co jak dla mnie najbardziej brakuje tramwajów na Psie Pole, Strachocin, Pracze Odrzańskie, Nowy Dwór, Jagodno i tu odziwo Siechnice, które też powinny być podłączone do sieci tramwajowej jak i Bielany przez Wysoką, bo oni też generują znaczący ruch w mieście.
  • Odpowiedz
@donmuchito1992: transport we Wrocławiu nie jest w ogóle żadnym priorytetem, to jest raczej coś, co po prostu ma jakieś tam być, nie musi być ani dobre, ani skuteczne... jest? jest! więc wszystko okej. Polityka podobna jak w takim Wałbrzychu, tam też jeszcze nie wpadli na to, że można komunikować autobusy podmiejskie z pociągami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@donmuchito1992: Tu nie chodzi o to, że uwalali. Solarisa mamy w taborze z racji tego, że nie bez powodu poprzedni prezes MPK dostał ciepłą posadkę w Bolechowie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A potem wyszło, że Solaris wcale nie jest taki dobry, a do tego to nowa marka w taborze była, a MPK dąży do unifikacji.

Pierwszy przetarg był ustawiony pod MAN-a z Lion'sem, chcieli mieć takie, jak
  • Odpowiedz