Wpis z mikrobloga

pinia terrorystów jaka za nimi idzie będzie powodować dyskomfort społeczny.


@wietnam67: ojej ojej, tak niekomfortowo sie bedziesz czul, bo ktos nie jest wasatym januszem? LUDZIE MAJA INNY KOLOR SKÓRY I ŚMIĄ ŚMIEĆ CHODZIC PO ULICY?
Pani podejmuje bardzo ciekawy filozoficzny problem

@Mccafferty: Pani nie podejmuje problemu, pani już zdecydowała. Pani jest Alfą i Omegą i w swej wszechwiedzy zdecydowała, że jedni mają zginąć, a przeżyć mają inni.
#japerwdole, tak bezdusznych ludzi jak aktualni przedstawiciele tzw. "lewicy" to jeszcze nie zdarzyło mi się spotkać.
@Mccafferty: kazda zdrowa cywilizacja ZAWSZE przeklada swoj interes nad interesy innych i tego sie powinno oczekiwac od wladcow - niezaleznie od ustroju.
swoja droga, juz jakis czas temu sobie wyobrazilem takie sytuacje:
1500 lat temu, słowa władcy/ważnego polityka w Rzymie (lub analogiczne wstawić inne narody/cywilizacje/daty): "wolę poświęcić życie dziesięciu tysięcy kartagińskich dzieci niż jednego obywatela Imperium" - reakcja ludu nie byłaby prawdopodobnie zbyt spontaniczna, bo takie podejście byłoby czymś oczywistym, a
Mówimy o imigrantach czy uchodźcach w końcu?


@amator_kwasnych_zelek: a co za rożnica? Przecież dobrze wiesz, że duża część z nich ma podrobione dokumenty Syryjskie a tak na prawdę pochodzą z jakiegoś afrykańskiego państewka.

Jest mnóstwo dużo bardziej realnych zagrożeń na które się godzimy. Można dla zmniejszenia ryzyka do minimum przyjmować tylko po selekcji.


@amator_kwasnych_zelek: No jakie to zagrożenia? Jeśli masz na myśli wypadki samochodowe, samobójstwa, etc to jest to problem
a co za rożnica? Przecież dobrze wiesz, że duża część z nich ma podrobione dokumenty Syryjskie a tak na prawdę pochodzą z jakiegoś afrykańskiego państewka.


@wietnam67: Można przyjmować zweryfikowanych. No i podejrzewam, że jednak np. te miliony, które przebywają w obozach dla uchodźców w sąsiednich do Syrii krajów to nie są ludzie z "afrykańskiego państewka" chcący dostać się do Europy...

Imigranci, czy też uchodźcy to problem zewnętrzny, który nam nie jest
I to są właśnie uchodźcy. Siedzą w obozach w pierwszym bezpiecznym kraju nie ogarniętym wojną.


@wietnam67: I powiedz mi, czy jakbyś miał okazję rodzinę wyprowadzić do bogatego kraju, gdzie będziesz mógł podjąć pracę za dobre pieniądze i bezpiecznie żyć to poszedłbyś do obozu dla uchodźców?
Można przyjmować zweryfikowanych. No i podejrzewam, że jednak np. te miliony, które przebywają w obozach dla uchodźców w sąsiednich do Syrii krajów to nie są ludzie z "afrykańskiego państewka" chcący dostać się do Europy...


@amator_kwasnych_zelek: Cały czas mnie interesuje jak chcesz ich weryfikować? A druga sprawa, co mnie obchodzą ludzie siedzący gdzieś w obozie dla uchodźców w państwach sąsiadujących? Jak tam siedzą, to tam trzeba im pomagać, a nie pchać na
@meretz: Mnie zastanawia tylko czy wszyscy, którzy mają taki tok myślenia biorą pod uwagę, że w tym zamachu mogą sami zginąć lub ktoś od nich z rodziny. Pomóc imigrantom ok, ale na ich terenie, a nie tworzyć obozowiska....
Cały czas mnie interesuje jak chcesz ich weryfikować?


@wietnam67: Nie jestem pracownikiem służb, podejrzewam, że Ty też nie, wiec dziwi mnie zakładanie, że są aż tak bezradne, że nawet nie zweryfikują czy kto jest z Syrii czy z Afryki :D. Z resztą sam przyznałeś, że Ci w obozach są "prawdziwi", wiec można tych przyjmować.

Jak tam siedzą, to tam trzeba im pomagać, a nie pchać na siłę do nas.


@wietnam67:
Nie jestem pracownikiem służb, podejrzewam, że Ty też nie, wiec dziwi mnie zakładanie, że są aż tak bezradne, że nawet nie zweryfikują czy kto jest z Syrii czy z Afryki :D. Z resztą sam przyznałeś, że Ci w obozach są "prawdziwi", wiec można tych przyjmować.


@amator_kwasnych_zelek: A jak mają to zrobić? Odróżnij mi kogoś kto jest z Somalii z kimś kto jest z Syrii i nie pisz bzdur, że to widać,
Tylko, że Polska patologia nie kombinuje jak wysadzić się w powietrze, bo rodzina nie ma co jeść. Myślisz, że skąd się biorą zamachowcy samobójcy? U Arabów to nie jest genetyka a kultura, zrozum, że on nie weźmie się do innej roboty niż pasterstwo, bo mu się nie chce. Wiem coś o tym, bo studiowałem ich kulturę :)


@wietnam67: Ilu masz uchodźców, imigrantów a ilu wśród nich radykałów? Piszesz tak jakby to
Ilu masz uchodźców, imigrantów a ilu wśród nich radykałów?


@amator_kwasnych_zelek: z tego co widzę po Australii to jakieś 70% z nich to radykalni Arabowie. Co najlepsze, są tu wpuszczani po rygorystycznej selekcji, więc wyobraź sobie ilu takich jest na zachodzie.

Piszesz tak jakby to nie był zupełny margines.


@amator_kwasnych_zelek: bo to nie jest margines, analizuj fakty i statystyki a nie czytaj gaz-wyb ;)

A to pasterstwo... fajnie ich kulturę musiałeś