Wpis z mikrobloga

Warto poświęcić życie tysięcy uchodźców uciekających przed wojną dla chorych przekonań polskich rasistów.


@amator_kwasnych_zelek: znajdź mi dowód, że jak ich nie przyjmiemy do Polski to oni w tych obozach zginą.

Oczywiście poproszę też o dane statystyczne ile tych osób pochodzi FAKTYCZNIE z terenów wojennych, a ile przybywa po socjal.

Możesz też podrzucić odsetek imigrantów, którzy przybyli od 2015 roku i podjęli pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Mam Ci znaleźć dowód na to, że ludzie na wojnie giną a nie uciekają przed nią dla zabawy? Albo, że niezbyt dobrym pomysłem jest trzymać w nieskończoność ludzi w obozie? xD Chyba nie załapałem żartu.

Oczywiście poproszę też o dane statystyczne ile tych osób pochodzi FAKTYCZNIE z terenów wojennych, a ile przybywa po socjal.


@MagnaPomerania: A możesz mi wyjaśnić dlaczego imigranci zarobkowi mają być argumentem przeciwko uchodźcom? Co ma
  • Odpowiedz
A możesz mi wyjaśnić dlaczego imigranci zarobkowi mają być argumentem przeciwko uchodźcom? Co ma piernik do wiatraka.


@amator_kwasnych_zelek: bo NIE MASZ JAK ICH ODRÓŻNIĆ, skoro przypływają na tych samych łodziach i dają te same podrobione dokumenty lub nie mają żadnych.

To brak jakiejkolwiek weryfikacji powoduje przedostawanie się szemranego towarzystwa. Poza tym, policz ilu Polaków miałoby "na teraz" 3000 USD na ucieczkę z kraju. Co? Pewnie nie aż tak wielu. Dlaczego więc
  • Odpowiedz
bo NIE MASZ JAK ICH ODRÓŻNIĆ, skoro przypływają na tych samych łodziach i dają te same podrobione dokumenty lub nie mają żadnych.


@MagnaPomerania: Ale dlaczego twierdzisz, że prawdziwi uchodźcy nigdy nie mają prawdziwych dokumentów? Do tego w samym Libanie masz w obozach 1,5 mln uchodźców wojennych, mozna ich sprowadzić z obozów, niekoniecznie tych z łodzi.

To brak jakiejkolwiek weryfikacji powoduje przedostawanie się szemranego towarzystwa.


@MagnaPomerania: Do Polski można by sprowadzić
  • Odpowiedz
@meretz: moim zdaniem nie warto podejmować takiego ryzyka, żeby przyjmować imigrantów do Polski ze świadomością, że wśród nich może być zamachowiec. Po pierwsze: istnieje realne zagrożenie, że któryś się wysadzi lub kogoś zabije na ulicy. Po drugie: sam fakt, że będzie ich pełno w miastach + opinia terrorystów jaka za nimi idzie będzie powodować dyskomfort społeczny. Po trzecie: to nie są specjaliści, nie ma wśród nich ludzi którzy potrafią wykonywać jakąkolwiek
  • Odpowiedz
@meretz: Warto poświęcić życie tysięcy uchodźców uciekających przed wojną dla chorych przekonań polskich rasistów.


@amator_kwasnych_zelek: Warto zniszczyć broń biologiczną oligarchów zanim wyrządzi szkody. A ty zajmij się lepiej przemytem tej broni do Niemiec i Francji, bo tutaj raczej nic nie wskórasz.
  • Odpowiedz