Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedźcie mi, jak bardzo człowiek jest w stanie się zmienić?
Od zawsze byłem osobą cichą, mało pewną siebie, wrażliwą i grzeczną(przeważnie). Od dziecka byłem rozpieszczany, można powiedzieć, że miałem bezstresowe wychowanie. Teksty "Nie rób tego, tato się tym zajmie", "Ej weź zostaw, bo jeszcze sobie krzywdę zrobisz". Gdy chciałem zrobić coś hmm.. szalone powiedzmy, to od razu "Zgupiałeś, Ty? xD". Oczywiście od zawsze #tfwnogf.. Byłem raz na roksie i było średnio, bo się stresowałem, z resztą nieistotne :S W życiu z dziewczynami przegadałem łącznie może z godzinę(nie licząc w rodzinie). Pół życia przesiedziałem przed kompem, wakacje zawsze z rodzicami, zero imprez( po za kilkoma domówkami), kilku znajomych z których tylko z jednym się spotykam. Zanim coś powiem, to analizuję w głowie jak to powiedzieć, stresuję się na zapas, blablabla.. Jedyny plus u mnie to wygląd, choć ciężko mi się samemu ocenić w skali do 10. Dobra myslę, że wystarczy.
Mam obecnie 22 lata. Domyślam się, że obrót o 180 stopni będzie trudny, ale chcę się większości cech pozbyć. Nie pod presją otoczenia, po prostu nie daję już rady. Mam już dość tego uczucia niepewności, strachu w kontaktach, zero spontaniczności.. #!$%@? nie powinienem taki być, nie chcę. Wiem, każdy jest inny, ale to nie jest normalne żeby facet taki był. Nie wierzę, że taki jestem z natury, bo jest mi z tymźle. Czuję się cholernie "przyduszony" moim ja. Ehh brak mi słownictwa by to lepiej opisać, wybaczcie. Często chcę zrobić w końcu coś innego czy szalonego, ale nie potrafię, bo mam jakąś blokadę psychiczną. Nie chcę zwalać winy na rodziców, jednak ich nadopiekuńczość na pewno wpłynęła na to.
Czy jest ktoś z was w stanie mi pomóc i doradzić? Od czego i jak zacząć? Nie chcę być nagle zimnym #!$%@?, samcem alfa, czy innym zawadiaką, bo wiem, że to niemożliwe - nastawiam się na długą i ciężką prace. Komentarze od tych co wyszli z przegrywu(bo chyba się pod przegryw, nie?) mile widziane. Pozdro

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: hmm no jakbyś chciał pewniaka to #narkotykizawszespoko ;) jesteś najzwyklejszym introwertykiem + przegrywem, introwertykiem zawsze już będziesz, przegrywem niekoniecznie. najlepszą opcją wg mnie byłoby mieć kumpla totalne przeciwieństwo który ciągnąłby Cie nieco do przodu ;) miej wywalone na to co ludzie o Tobie myślą, przede wszystkim potrzebujesz więcej pewności siebie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zacznij z każdym gadać. Czy to kasjerka czy sąsiad; staraj się wymienić parę zdań. Nie wiesz o czym? O banałach; kasjerki zapytaj jak mija dzień, z sąsiadem o pogodzie. I to, że czujesz strach to norma po prostu nie pozwól cię to paraliżowało. Co do tego, że analizujesz co chcesz powiedzieć itd to dobrze; myśl o tym, a po odbytej rozmowie przeanalizuj czy wszystko poszło po twojej myśli; jeżeli nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niestety, ale los wybral bys zostal przegrywem. Pociesz sie, ze nie nalezysz juz do nieruchajacych podludzi. Ogolnie to widze, ze masz znacznei wieksze objawy #!$%@?. Na 22 lata tylko 1h rozmow z dziewczynami? To nawet ja nie jestem tak #!$%@?, a u dziwki jak tracilem prawictwo to zero stresu, gadalem sie z nia jak dobra kolezanka a potem przelecialem.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: "ale to nie jest normalne żeby facet taki był." cześć facetów takich jest, różni ludzie są na Ziemi.
"Nie wierzę, że taki jestem z natury, bo jest mi z tymźle." to nie ma związku, inwalidzie też jest źle, mimo, że się urodził takim.

Pomyśl o stworzeniu sytuacji, w których będziesz miał możliwość do częstych rozmow - na razie w małym gronie. Na przykład wolontariak, kurs językowy, siłownia.
No i wyprowadź
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro wiesz,że taki nie chcesz być to jasne,że da radę się zmienić. Potrzebna tylko determinacja i pokonywanie demonów w głowie. Codzienne,powolne wychodzenie z własnej strefy komfortu,żeby być coraz bliżej takiego siebie,jakim chciałbys być. Powodzenia Mirku!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak wyglad jest ok to juz polowa sukcesu. Odpal jakiegos tindera i sie spotykaj. Jak cie oniesmielaja te ladne to sie umawiaj z tymi brzydszymi , bedzie duzo latwiej. Potrenujesz i zobaczysz ze jakos to pojdzie.
  • Odpowiedz