Wpis z mikrobloga

Przeczytalem przed chwila #coolstory jednego mirka o tym jak inny mirek bezinteresownie zrobil mu przysluge. Opowiem swoja:
Od prawie 2 lat mieszkam w #perth #australia. Od roku powrot do pracy w branzy IT #programista15k. Koncem zeszlego roku widzialem tutaj na mirko post @Tygrys92, ktory podrozowal po Azji i przylatywal w moje okolice. Pytal cos o wymiane waluty czy jakies kwestie wizowe. Mniejsza o to. Lecialem na swieta do domu na kilka tygodni wiec moj kwadrat nie byl wykorzystywany enyłej ;) Obczailem typa na fb - dobrze mu z oczu patrzylo. Zostawilem mu klucze do mieszkania i samochodu u kumpla. Posiedzial u mnie jakos tydzien. Rozmawialismy przez telefon 2x z czego raz dzwonil w Nowy Rok nabzdryngolony gdzies z moim wspollokatorem na miescie. W pozostalym czasie smigal sobie po okolicy rowerkiem lub samochodem z deskami gdzies probowac lapac fale w Oceanie Indyjskim. Byl. Pojechal dalej. Pobawil sie. Nic nie zniszczyl, posprzatal po sobie i ladnie podziekowal. Jak to czytasz ziomek to mam nadzieje ze Ci sie tam dobrze gdzies powodzi w swiecie :)
Tak o tym pisze bo mi sie przypomnialo i #dobrzeczujeczlowiek.
Za tydzien znow wylatuje do PL na kilka tygodni. Pewna blogerka podrozniczka z Polski przylatuje kilka dni pozniej tutaj i ponownie zostawiam jej klucze u kumpla. Nie wiem jeszcze na jak dlugo zostanie - to malo wazne - znow mi dobrze ze swiadomoscia, ze moge pomoc drugiemu ludziowi. Ot tak bezinteresownie splacajac karmie to co sam dostalem miedzy innymi kiedy jakies 10 lat temu podrozowalem na stopa po Portugalii. Spedzilem z kolezanka 2 tygodnie u serdecznego 40letniego Manuela - to historia na inny wpis o VW T2 wypelnionym deskami surfingowymi, pomalowanym w kolorowe pacyfy z wypisanym dookola samohodu tekstem Lucy in the Sky with Diamonds i moich pierwszych falach.
Badzcie dla siebie dobrzy ludzie - karma wraca.
Milego dnia :)
#truestory #emigracja #carpedream
Pobierz StefanH - Przeczytalem przed chwila #coolstory jednego mirka o tym jak inny mirek bez...
źródło: comment_dYV6W9GvkyRdZavcgRLM81nDLafNZUtY.jpg
  • 19
@StefanH: jesteś dobrym człowiekiem, niech będzie ci dane.
Ja bym jeszcze polecił takie stronki typu trusted housesitters. Można mieć darmowe wakacje wzamian za opiekę nad zwierzakiem. Zeszłej jesieni udało mi się tak pomieszkać w okolicach Melbourne.
@Onifai: Oczywiście :) Nikomu niczemu nie bronię, wręcz przeciwnie, tylko razi mnie to "bezinteresownie", bo takie nie jest. Kolega powinien sobie to uświadomić najpóźniej gdy zaczął opisywać swoją "bezinteresowną" pomoc na Wypoku.

@StefanH: Wybacz, nie odbieraj tego jako atak. Postępujesz dobrze i cieszę się, że są na świecie ludzie jak Ty.
@dolOfWK6KN: ciekawa rozkmina na swoj sposob... rozumiem ze sugerujesz ze moja pomoc innym nie jest bezinteresowna bo opowiadam o tym na wykopie?
Gdybym po prostu pomogl i nic wiecej z tym nie zrobil to wtedy byloby bezinteresownie?

Albo jeszcze inaczej - nie jest to bezinteresowna pomoc tylko dobrze zaplanowana akcja ocieplania swojego wizerunku na mirko :) Juz kiedy zobaczylem wpis ziomka odpowiednio otagowany kontynentem na ktorym zyje pierwsze o czym pomyslalem
@StefanH: Tak, są na świecie ludzie, którzy uważają, że coś takiego jak bezinteresowność nie istnieje. Ja do nich należę. Wszystko robimy z jakichś egoistycznych powodów, nawet Matka Teresa pomagała potrzebującym, aby w jej wierzeniu dostać się do nieba. Twój post jest przesiąknięty dumą i samozadowoleniem, lubisz to uczucie gdy pomagasz innym, możesz stanąć przed lustrem i powiedzieć "uczyniłem dobrze". Po to to robisz, to jest jednym z Twoich sposobów na zwiększenie
@dolOfWK6KN: Zamiast tlumaczyc mi ze nie robie niczego bezinteresownie tylko po to zeby zrobic sobie samemu dobrze mogles od razu napisac "ze cos takiego jak bezinteresownosc nie istnieje". Wiedzac ze wychodzimy z roznych zalozen szybciej uswiadomilibysmy sobie ze malo prawdopodobne jest znalezienie wspolnej tezy.

Milego dnia Ci zycze mirku - oczywisciei tylko po to zeby sie lepiej poczuc wklepujac tutaj te 5 wyrazow :)
@dolOfWK6KN: stary nie wiem kim jestes i jakim cudem czytasz innym w myslach ale to jest naprawde imponujace, ze wiesz jak sie poczulem po dyskusji z Toba. Jeszcze bardziej imponujace jest ze wiesz po co i dlaczego robie to co robie i wiesz to nawet lepiej niz ja sam.
Zastanawia mnie tylko co powoduje ze chce Ci sie w ogole komentowac ten wpis - domyslam sie ze nie robisz tego bezinteresownie.