Wpis z mikrobloga

Nabijamy się z Sapkowskiego, bo o Wiedźminie CDPRu bredził jak potłuczony. Bardziej z żalu, po kasie która przeszła mu koło nosa (też bym się sam na siebie #!$%@?ł za taką decyzję, jaką podjął). Ale nie jest tak źle. My mamy wkurzonego Andrzeja. Anglicy mają JustKidding Rowling, która jakimś cudem będąc tak niewyobrażalnie pusta potrafi skleić zdanie, a nawet posklejać je w książkę. Babka, która powinna co najwyżej rwać rzepę na farmie Lobarta ma status celebryty. Kompletnie tego nie rozumiem. Jak to się stało, że ktokolwiek wystarczająco bystry, żeby wejść na listy bestsellerów; jednocześnie opowiadał idiotyzmy sugerujące ostre #!$%@? mózgowe z zaawansowanym stanem zapalnym? Jestem zniesmaczony.
#ksiazki #gownowpis #bulwersujsiezwykopem
  • 14
@bluehawaii91: Nie twierdzę, że jest głupi - wręcz przeciwnie. Ale i mądry może głupoty gadać.
Może użyłem za dużego skrótu myślowego i stało się to trochę niezrozumiałe. Dla jasności:
Zestawiłem tu publiczne wypowiedzi dwojga pisarzy, które to były ostatnio dyskutowane, obsmiewane itd. Jeśli kogoś obchodziło by moje zdanie, na temat poziomu ich twórczości to JK Rolnik bardzo daleko do poziomu twórcy Wiedźmina.
@tell_me_more: Oczywiście, że poglądy inne od moich nie oznaczają głupoty. Wyznacznikiem jest treść tych poglądów. Jeśli bym twierdził, że ziemia jest płaska to byłbym głupi. Ogólnodostępne są dowody na to, że tak nie jest. Wujek google by mi to dobitnie udowodnił.
W kwestii islamistów jest tak samo. Są dowody na to, że ich przyjmowanie rodzi problemy (już pomijam cały problem prawny statusu uchodźcy). Stąd całe to proimigranckie gadanie to bzdury. I
@Eldertroll:

Jeśli bym twierdził, że ziemia jest płaska to byłbym głupi.


wiesz, znam bardzo inteligentnych ludzi, którzy wierzą, że gość, który stworzył świat nie umiał simsom wybaczyć, że skorzystali z wolności, którą im dał, więc roztroił się, i tak nakombinował, żeby te simsy zabiły jeden z jego awatarów po to, żeby móc im wybaczyć.

Bardzo mądrzy ludzie mogą bez problemu wierzyć w bzdury. Tak już działą ludzki mózg.

Są dowody na
@tell_me_more: Z bogami jest problem innego rodzaju. Z chrześcijaństwem problem jest w ogóle złożony. Już z rok temu miałem napisać, o tym jak trudno jest zrozumieć oba testamenty, a już w ogóle łączyć je w całość. Na katechezie nie ma egzegezy. A połowa nauczania w szkole średniej powinna należeć do egzegeztów. Tak można by przywrócić godność religii w szkole.
Niemniej: nie ma dowodu na nieistnienie wszystkich bogów. Ale jak pisałem: problem
I na koniec: czy w jej książkach społeczność nie jest przypadkiem nękania problemem terroryzmu?


@Eldertroll: tak, jest to prawicowy terroryzm w stylu SA oparty o ideę wyższości jednej grupy ludzi nad drugą i konieczności zachowania czystości krwi oraz ciągłości wielkich, bogatych rodów. Masz tam też dyskryminację innych inteligentnych ras które mają ustalone role w magicznym społeczeństwie podległe ludziom. Podobnie znaczna "zdrowa i konserwatywna" część społeczeństwa po cichu popiera terrorystów tak, że