Wpis z mikrobloga

#programowanie #javascript

Mirki mam taki kod


for (var i=0; i<5; i++) {
var myVar=(Math.floor(Math.random()*10)+"");
sumaVar = (myVar);
document.write(myVar);
}

document.write("suma to "); document.write(sumaVar);



program ma losować 4 liczby a zmienna sumaVar ma wyświetlać sumę tych 4 liczb, ale nie mam pojęcia jak to zrobić, na chwilę obecną cokolwiek nie zrobię, zawsze wyświetla ostatnią wylosowaną, albo psuje się cały program
potrzebuje to do bardziej złożonego problemu, ale istotą jest właśnie to, żeby ta zmienna była sumą tych losowych liczb. Z góry dzięki za pomoc

i bez śmieszków, uczę się od paru dni XD może kiedyś 15k
  • 17
@LordOfTheBananas: tak mi się wydawało, to by było dosyć logiczne, ale właśnie nie działa :O, powiem więcej nic nie działa, nawet te pojedyncze myVar się nie wyświetlają, po prostu nic się nie wyswietla :( próbowałem już kilka opcji, szukałem tego chyba już wszędzie i nie mam pojęcia :p napisanie tutaj od początku traktowałem jako ostateczność, ale właśnie nadeszła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andrzejku1998: tego próbowałem
@TwigTechnology: wiem, że nie sumuję, tam kilka różnych opcji próbowałem wklepać między innymi to co zapodał Andrzejku i takie podobne i nic nie wychodziło dlatego zostawiłem jak jest, myVar zdaje jednak być liczbą, chyba, że chodziło Ci o to ale to już usunąłem i dalej to samo, co do zadeklarowania pętli to nie nie zrobiłem tego, na moje nie ma to aż takiego znaczenia w tak prostym
zajebiście, problem rozwiązany, dzięki można zamknąć temat, jednak to nie wina zasilacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@TwigTechnology: czyli jednak trzeba było zadeklarować tą sumaVar jako 0 :o, nie miałem pojęcia, ze to takie ważne, dziękiii (ʘʘ)
@SpadesOfAces:
za każdym przejściem pętli do sumaVar przypisywales cyfrę którą akurat ci wylosowało. Wystarczyło
sumaVar = myVar zamienic na sumaVar += myVar;
Jak nie dasz przed zmienna 'var' to JS 'szuka' tej zmiennej poza funkcja, jezeli tam tez jej nie ma to szuka dalej. Jak nie znajdzie nigdzie to deklaruje ja w globalnym scopie.
@zackson: wiem, że to co wrzuciłem było przypisaniem ostatniej liczby, kombinowałem z wieloma różnymi opcjami typu sumavar=myVar+myVar, także sumavar += myvar, które okazało się właśnie poprawnym rozwiązaniem. problemem tutaj był zadeklarowania sumavar jako 0 przed pętlą, być może wtedy program traktuje to nie jako liczbę a jakiś undefined coś i wtedy nie można do tego dodać liczby :)
a za to drugie info to dzięki, na pewno się przyda ( ͡