Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #downtempo #paniladniespiewa

#20
Meja - How Crazy Are You?


szwedzka szkoła teen popu moi drodzy. songwriterska żonglerka przeciwstawnymi horyzontami. wodotryski zmuszające do wyłapywania pozornie niepotrzebnych akcentów. produkcyjnie to ten kawałek trafia dokładnie w te miejsca, które staram się na co dzień zakrywać przed światem. mariaż akustycznego z elektronicznym typowy dla przełomu wieków. downtempo życzliwie hamujące taneczną wibracje. przysłonięta dziewczyńską wrażliwością frustracja. do nucenia. do leżenia i machania nogami. do jeżdżenia samochodem i robienia pancake'ów([ˈpæŋkeɪk ] rz. naleśnik)

z miejsca zostajemy wciągnięci w bogato zdobioną rzeczywistość piosenki. gonimy z wystawionym językiem te blondwłosą istotę. a przecież musimy znaleźć też czas i trochę niezbędnej krwi w mózgu na przetrawienie pytania. w gruncie rzeczy niewinnego, ale zadziornie brzmiącego pytania. bo skoro diagnoza już postawiona - ja za tobą szaleję, to teraz ty pokaż na co cię stać.

wejdziesz po mnie na ten budynek? bo wy wszyscy z tej wysokości wyglądacie tak samo! staniesz i będziesz wytykał palcem? co mam jeszcze zrobić byś mnie zauważył? w zasadzie nic moja droga... mnie kupiłaś przed startem. moje uczucia jak zwykle zaliczyły falstart, ale to tylko dlatego, że miałem zbyt dobre chęci. a jak sama mówisz drugiej szansy nie będzie... więc do zobaczenia w innym życiu !

pocieszam się tylko tym, że ten rozlewający się za dnia namiętnie rozkołysany entuzjazm, jakoś zastyga nocą i powstaje z niego kamienna, dużo prostsza w budowie, i przede wszystkim USTABILIZOWANA skorupa. myślę, że nie będzie problemu żeby ją skruszyć. mimo że w dziennym świetle jesteś atrakcją i niemałym wydarzeniem, to po zmroku kulisz się z roztarganymi włosami i sama nie wiesz czego chcesz. jak śpiewał Artur Rojek - wieczorami chłopcy wychodzą na ulicę, bo wieczorami nie widać szarości. tak kobiety wychodzą za dnia i niech każdy z nas odpowie sobie dlaczego !
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #downtempo #paniladniespiewa 

#20
Meja - How Cra...
  • 3