Wpis z mikrobloga

Znajomy dorabia klucze do domów, koduje kluczyki samochodowe itd. Mały punkt 3x3 metry w jednej z typowych galerii osiedlowych (Polo Market + kilkanaście sklepików i punktów usługowych) w mieście ok. 300 tys. mieszkańców. 8h roboty dziennie, z czego +- połowa spędzona na przeglądaniu neta. Spokój, praktycznie zero stresów (bo kto się o klucze awanturuje), sam jest sobie szefem, kiedy chce to spokojnie browarka sobie obala. Kasa? Ponad 10 tys. cebulionów miesięcznie na czysto. Właśnie kupił sobie nowe auto z salonu za 120 tysi, stać go. I żadna tam historia, że rzucił korpo itp. - zwykły Mirek, co to skończył tylko zawodówkę i od kilku lat wykonuje prostą, społecznie użyteczną robotę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polska #praca #pieniadze #takaprawda #ciekawostki
grafikulus - Znajomy dorabia klucze do domów, koduje kluczyki samochodowe itd. Mały p...

źródło: comment_wewtN4WAgGFwpZ37WP57ILKifrG6H5oC.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
mówisz tu o kluczyku z alarmem :P, do bmw e39 za 60 zł dorabiuałem sam klucz + pestka, z alarmem ~300 zł +...


@hasek34: Mówiłem o samym kluczyku + pestka w miarę nowych samochodach - e39 to już 15 letni samochód.
  • Odpowiedz
@grafikulus bo są klucze specjalne klucze które trzeba robić na maszynie to odrazu cena bedzie wysoka i nic dziwnego. Sam klucz taki gerdy popularny kiedyś pytałem to 100zł duplikat. A są i normalne jak do kłódki to na kopiarce zrobi za 10zl. Nie wiem czemu każdy sie dziwi ze drogo xD
  • Odpowiedz
Nie wiem, czemu to aż takie emocje budzi, że gość 10 koła wyciąga (średnio, bo są pewnie miesiące, w których ma mniej). Pewnie, z samych kluczy do drzwi nie da się tyle zarobić, ale jak się do tego doda kodowanie i dorabianie kluczy samochodowych + jeszcze otwieranie awaryjne (o tym zapomniałem wspomnieć wcześniej), to taka kwota nie jest wygórowana (zwłaszcza, że w soboty też siedzi kilka godzin, bo przemiał duży). A jak
  • Odpowiedz
  • 71
@grafikulus dobry bait, mam ojca w branży ponad 30 lat. Nie idzie wyrobić z dorabiania samych kluczy i to w stolicy, a co dopiero w takim mieście. Dwa o wiele więcej kosztują same surowe klucze + transponder niż 50 zł. Ceny dorobienia klucza i zakodowania do samochodu to min 200 - 300 zł. Maszyna do takiego kodowania i to w miare uniwersalna to koszt podstawka koło 15 koła plus dostawki po
  • Odpowiedz