Wpis z mikrobloga

Mircy,

Zacząłem się niedawno rozglądać z autem do kupna, bo obecne już stare jest i nie zawsze domaga, więc celuje w coś z XXI wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Budżet zakładam ok. 15k zł (uwzględniając dozbieranie i kupienie czegoś lepszego :D), silnik celuje w benzynę poniżej 2l, bo student here i ubezpieczenie i tak mnie zrujnuje, aczkolwiek nie przekreślam diesla, z wyposażenia to klima obowiązkowo, a reszta w sumie bez jakiejś konieczności, elektryczne szyby, wspomagacze (ESP, ASR) i inne bajery zawsze na plus :D. Rozglądam się za kompaktami, bo nie chce się pakować w jakiegoś ogromnego Passata. Obecnie rozważam: Golf V, Audi A3, Mazda 3, Ford Focus Mk2, Fiat Grande Punto/Punto Evo, Seat Ibiza/Leon, Opel Astra.
Najbardziej to mi się chyba podoba A3, ale w tym budżecie to bym celował w 8L z końca produkcji, lub chętniej w 8P z poczatku, ale gdzieś czytałem, że na początku produkcji zdarzało się, że cierpiały na choroby wieku dziecięcego i nie wszystko było dopracowane.

Dlatego pytanie do Was. Macie coś do polecenia, na co uważać i od czego się trzymać z dala?

#motoryzacja #samochody #audi #volkswagen #seat #mazda #fiat #opel #ford #pytaniedoeksperta
  • 4
@Sathoris: ja bym brał astre H albo signum tylko w nim silnikow ponizej 2l jest troche mniej - 1.9 diesel i 1.8 benzyna ale jakaś żwawa 125km chyba (w astrze też bym brał te benzyne 1.8 116 albo 125). golf troche mi sie kojarzy z panią księgową ale pewnie też się fajnie jeździ. a3, focus i seaty wyglądają już na trochę z poprzedniej epoki.
żaden ze mnie ekspert. tak tylko mówie
Golf 5 za 15k> ulep albo golas z mega przebiegiem
Audi 8L na wypasie z wysokiego rocznika, to samo co golf 4 więc niezawodne
Mazda 3, ruda szmata i sypiące się silniki(niektóre)
Focus 2> biała poflotówka diesel milion przebiegu albo słaba benzynka
Fiacik raczej spoko w benzynie nie jest przesadnie awaryjny a części tanie jak barszcz
Seata nie znam za bardzo
Opelek Astra też spoko może nawetr rodzimego znajdziesz

@Sathoris: