Wpis z mikrobloga

Somalijski imigrant przybył do Berlina. Zatrzymuje pierwszego napotkanego człowieka i mówi:

Dziękuję Wam, Niemcy! Pozwoliliście mi tu mieszkać, daliście mi mieszkanie, pieniądze na jedzenie, bezpłatną służbę zdrowia, wykształcenie i żadnych podatków.

Przechodzień odpowiada:

– To jakaś pomyłka, jestem Afgańczykiem.

Somalijczyk łapie drugiego przechodnia i mówi:

– Dziękuję, Wan, Niemcy, że jesteście tacy gościnni!

– Panie, ja nie Niemiec, ja Irakijczyk!

Łapie trzeciego, zaczyna gadkę, a ten odpowiada:

– Słuchaj, ja jestem z Pakistanu.

Somalijczyk zatrzymuje jakąś kobietę, i pyta:

– Pani jest może Niemką?

– Nie, jestem z Indii.

– Ja nie mogę! Gdzie się podziali Niemcy?
Hinduska spogląda na zegarek i odpowiada:

– Przecież oni teraz pracują.

#heheszki #neoeuropa #bekazlewactwa #dowcip
  • 41
@Rhobar: zobacz powyższą dyskusje, @teren prędzej znowu zgwałci logikę niczym jurny islamista, niż przyzna że to dziwne że mimo pomocy socjalnej w postaci darmowych DOMÓW, Polacy pozostają BEZDOMNI - co sam podał jako przykład.

Ma mnie na #czarnolisto , ale możesz go zapytać czemu tak się dzieje, ciekawe co jeszcze wymyśli :DDD
@Rhobar: to proste, po prostu nigdzie nie napisałem że Polacy na Zachodzie żerują na socjalach w postaci darmowych domów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
żerują na socjalach w innej postaci mianowicie kaski i to nie ja tak twierdze tylko takie są fakty ( ͡° ͜ʖ ͡°) link masz wyżej

a bezdomni to kolejna grupa Polaków, którzy tam pojechali i nie pracują ;)
proste jak
@teren: Pan wszechwiedzący tego nie wie?
Często jestem za granicą, zdarza mi się gościć u nowo poznanej Polonii i nigdy jeszcze mnie nie przyjmowali na dworcu lecz w wynajmowanych mieszkaniach/domach lub tych wziętych w kredycie i uwierz że żaden bank nie da kredyt na podstawie dochodu z socjali xD
skąd mam to wiedzieć i co za różnica


@teren: Jeżeli Polacy dostają takie mizerne zasiłki że pozostają bienymi BEZDOMNYMI, to
jednak nie pasują oni to treści dowcipu o którym mowa w tym wpisie, nie są oni na równi z Arabskimi "uchodźcami", bo:
1) uchodźcy dostają całą masę kasy i mają mieszkania
2) a Polacy pozostają bezdomni

On ciąąąągle nie trybi xddddd. Czy ktoś umie przetłumaczyć to z j. polskiego na
Pan wszechwiedzący tego nie wie?

Często jestem za granicą, zdarza mi się gościć u nowo poznanej Polonii i nigdy jeszcze mnie nie przyjmowali na dworcu lecz w wynajmowanych mieszkaniach/domach lub tych wziętych w kredycie i uwierz że żaden bank nie da kredyt na podstawie dochodu z socjali xD


@Rhobar: no i co z tego? ciagle to nie zmienia faktu, że Polacy są tam w czołówce imigrantów biorących socjal czy popełniających przestępstwa
@Rhobar: no i co z tego? ciagle to nie zmienia faktu, że Polacy są tam w czołówce imigrantów biorących socjal czy popełniających przestępstwa oraz bezdomnych


@teren: to z tego że nie pasują do dowcipu który zaczął ten wpis, a o którym ty napisałeś że należy tam jeszcze dodać Polaków, bo
1) Arabowie dostają tyle kasy że nic nie robiąc mają domy i wszystkop
2) a Polacy nie

Co zmusza
Pobierz safehouse - > @Rhobar: no i co z tego? ciagle to nie zmienia faktu, że Polacy są tam ...
źródło: comment_wj3SkdrEQCXVOsNNSydxX9bkf9jh2fie.jpg
@teren: Spokojnie nic nie będę pisał na mirko. Ale jak wrócisz to pokaż mi te statystyki które mówią, że " "Polacy są w czołówce imigrantów biorących socjal/popełniających przestępstwa oraz bezdomnych "
@Rhobar: (ʘʘ) już dostaleś wyżej o bezdomnych i o socjalu i o przestępczośc, co to znowu ktoś kto udaje że nie umie czytać ?

W RFN coraz więcej osób z zagranicznym paszportem jest odbiorcą pomocy socjalnej – uchodźcy, podobnie jak obywatele innych krajów UE. Z socjalu najczęściej korzystają Turcy, Syryjczycy i Polacy.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/pomoc-socjalna-w-niemczech-turcy-syryjczycy-i-polacy/3b1csm

http://www.pch24.pl/raport-o-przestepczosci-w-niemczech--polacy-wsrod-najczesciej-podejrzewanych-grup,51131,i.html

http://wiadomosci.wp.pl/co-drugi-bezdomny-w-berlinie-to-polak-6066343450186369a

teraz już naprawde ide a ty sobie to przemyśl. W UK jest
@Rhobar zauważ iż @teren teraz zmienia temat, tzw moving the goalpost i zmienia że niby powiedział że "no Polacy też coś tam biorą".

Tak, coś biorą. Nawet rodowici Niemcy coś biorą.
Tak, Polacy to też imigranci - przecież nikt tego nie neguje.

Ale jest zasadnicza różnica, między Polakami którzy w większości chcą tam pracować - i rzadko dostają darmowe mieszkania,
a "uchodźcami" którzy prawie wszyscy NIE chcą pracować, oraz dostają darmowe mieszkania.
Pobierz safehouse - @Rhobar zauważ iż @teren teraz zmienia temat, tzw moving the goalpost i z...
źródło: comment_M4x7PJQJAuKWslWz6WED8Q1a2myRpYLp.jpg
@teren: Jak na razie to podajesz mi artykuły z gównoportali o rzetelności których było wiele razy na wykopie.
Daj mi statystyki konkretnych agencji rządowych, think-thnków czy innych organizacji pozarządowych a nie linkujesz do artykułu wp gdzie opiera się na jakimś pseudo reportażu
@Rhobar:

Jak na razie to podajesz mi artykuły z gównoportali o rzetelności których było wiele razy na wykopie.

o pch24 to na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaz tym razem sie nie pomylili

te artykuły dotyczą właśnie statystyk i raportów, np w kwestii tego, ze Polacy sa wysoko, jeśli chodzi o przestępczość to jest z raportu niemieckiego MSW
https://www.thelocal.de/20170424/5-things-we-learned-from-the-latest-german-national-crime-report

link do raportu
https://www.bka.de/DE/AktuelleInformationen/StatistikenLagebilder/PolizeilicheKriminalstatistik/PKS2016/pks2016_node.html;jsessionid=F727F68031ACB1A9D81265A3213A73D7.live0601

co do zasiłków to