Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy może jeszcze #silownia #zdrowie, podczas robienia przysiadów bolało mnie w okolicach pachwiny.
Pierwsza myśl to przepuklina, udałem się do hirurga, wykluczył, odesłał dalej, okazało się, że podobno to stan zapalny przyczepów mięśnia prostego brzucha w okolicach pachwiny po lewej stronie.
Miał ktoś coś podobnego kiedyś?
Jeden lekarz zalecił iść do fizjoterapeuty, a drugi z którym się konsultowałem do ortopedy, ktoś coś?
Pytam bo mam dylemat gdzie iść najpierw, obydwa prywatnie, bo ta gehenna ciągnie się już pół roku i ciągle boli jak sam sk...
  • 19
wybierz ortopedę na początek sam byłem z pachwina u fizjo i nie za bardzo wiedzieli jak ugryźć ale u Mnie tylko po treningu mma czułem ta pachwinę a na c odzień nie
byłem tylko u 2 fizjo żaden nie postawił diagnozy do ortopedy nie zdążyłem pójść bo wypadłem z treningów a poza treningami n ie czuje tej pachwiny
@Karoleer: Tamten jedne lekarz mówił, że fizjo pomoże tylko doraźnie, i problem powróci za jakiś czas, a ortopeda podobno ma pomóc kompleksowo. Niby fizjo do którego mam namiary ma usg i inne cuda.
@frytec Też jestem za fizjo.
Bolała mnie pachwina tak jakoś w środku, na pewno od przysiadów, bo jak zrobiłam od nich przerwę i potem do nich wróciłam to ból powrócił. Poszłam do fizjo, okazało się że bolą mnie przyczepy czwórek, porządnie mnie rozmasował i kazał przed przysiadami robić porządną mobilizację oraz dobre rozciąganie po.
Skończyło się na tym, że mocno roluję czwórki, dwójki, pośladkowy i nie wiem jak się ta część nazywa
idź do ortopedy moim zdaniem w Bydgoszczy mogę ci dobrego polecić jeżeli jesteś z okolic , a na YT patrzałeś jest sporo filmików z ćwiczeniami itd
@frytec: masz pospinane miesnie w okolicach pachwin. Krawiecki/czworki lub jakis inny. Mialem pospinany krawiecki. Bol caly dzien dokuczal. Wizyta u fizjo, masaz i mobilizacja i wrocilem do normalnosc. Polecam fizjo!