Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass: są takimi samymi uczestnikami ruchu jak samochody, więc jest to niewątpliwie bardziej sprawiedliwe. Jednak koszty powinny być zdecydowanie mniejsze, bo zajmują znacznie mniej miejsca.
  • Odpowiedz
@mikw: nie wiem w sumie, ale na pełnowymiarowym miejscu mogą zaparkować dwa motocykle (chyba xD). Z drugiej strony motocyklisci mogą parkować jak śmiecie i zajmować jedno całe miejsce
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Myślę, że głównie to się rozchodzi o hajsy jednak.
@Gaboleusz: Ale to by wymagało dobrej woli i dwóch niewielkich motocykli w tym samym miejscu i o tej samej porze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli nie mają osobnych, mniejszych miejsc, to jednak zajmują to jedno miejsce, będące potencjalnym dochodem za samochód.
@blubi_su: gdyby chcieli zostawić rower na regularnym miejscu parkingowym, to z biznesowego punktu widzenia
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: w Paryżu na motocykle nie trzeba mieć winiety na wjazd do miasta, nie ma ograniczeń rocznika (osobowe aktualnie najstarsze ~97r.), jest masa dedykowanych darmowych miejsc parkingowych. I w tak zapchanym mieście to działa..
Gdyby nie motocykle, wszystko by utknęło w miejscu.
  • Odpowiedz
@iedrzei: Czysty biznes. Dlaczego zajęcie miejsca parkingowego ma być liczone inaczej w zależności od pojazdu? Czy to będzie auto, motocykl, rower, quad, jeśli miejsce parkingowe jest płatne- za jego zajęcie powinno się zapłacić.

Oczywiście przychylam się do zdania, że powinny być wydzielone osobne miejsca parkingowe dla motocykli, mniejsze i tańsze/bezpłatne. Ale jak pisałem, jak zwykle chodzi o kasę.
  • Odpowiedz
@mikw: czysty biznes w wykonaniu januszy biznesu xd powinni raczej zachęcać do wybierania skuterów czy motocykli żeby rozładowywać korki w centrach miast, a nie #!$%@?ć opłaty za to. Z resztą motocykl można postawić gdziekolwiek i nikomu nie przeszkadza aż się jakiś strażuch nie #!$%@?
  • Odpowiedz
@Gaboleusz no chyba jednak nie. Motocykle nie powodują korków a to przecież o to się głównie rozchodzi.


@Kick_Ass: ile już razy stałem w korku bo się #!$%@? #!$%@?ła to nie zliczę, więc powodują korki i #!$%@?ą bo mało który jeździ jak człowiek. Wczoraj ze dwa razy geniusze mijali mnie w korku równocześnie z obu stron barany.
  • Odpowiedz
@Dusha: czyli twierdzisz, że wypadków motocyklowych jest więcej jak z udziałem samochodów? Wiesz, że większość wypadków z udziałem motocykla to wymuszenie pierwszeństwa przez samochód?
  • Odpowiedz
@iedrzei: Nie zaprzeczę. Powinna być inaczej rozwiązana kwestia parkowania motocykli i skuterów, ale biznesowo logiczne i uczciwe jest naliczanie opłaty za zajęcie miejsca parkingowego, niezależnie od tego czym je zajmujesz.

Z drugiej strony, czy rzeczywiście taki Intruder 1800 z gmolami i resztą akcesoriów zajmuje mniej miejsca i jest bardziej eko niż Toyota Aygo? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym, motocykle "nie generują korków" tylko dlatego, że
  • Odpowiedz