Wpis z mikrobloga

@majlo1985: rękojmia jako taka jeszcze jeszcze, ale na pewno nie odstąpienie z rękojmi. Poza tym, sorry nie pamiętam teraz, jak to jest z kosztami przesyłek przy odstąpieniu na odległość bo wydaje mi się że to sprzedawca ponosi
@majlo1985: z rysunku wynika że wanna jest szersza niż te graniczne 100cm ,może nie domyślił bym się że to 9 cm ale jednak widać że jest wypukła i raczej powinieneś pogodzić się z opłatą za przesyłkę zwrotną albo spróbować ją odsprzedać...
Aczkolwiek generalnie pytanie czy jest szansa w ewentualnej sprawie?


@majlo1985: pół na pół, , a nawet jak wygrasz to walka jest całkowicie nieopłacalna. Wpieprzysz się w półtoraroczny proces i co z tego będziesz miał? Zaoszczędzone 100 zł na wysyłce?
@majlo1985: No ja Ci mówię jakie są realia. Wartość przedmiotu sporu jest śmieszne niska, a to jednak rok pracy prawnika, pisania pism itd. Przy takim WPS koszty zastępstwa procesowego to 360 zł. Tyle sąd zasądzi Ci za prawnika jak wygrasz. Myślisz że prawnik będzie siedział nad taką sprawą za free? Dojazdy na rozprawy, koszty korespondencji itd? Mówię Ci jak to wygląda, my byśmy za to wzięli od kafla do 1.5 kafla.
mnie nie chodzi o sumę, tylko po co do takiej sprawy prawnika?


@majlo1985: bo już na samym napisaniu pozwu możesz się wyłożyć. Myślisz, że po co prawnicy studiują 8 lat? Koleś zapewne jako przedsiębiorca ma stałą obsługę prawną i będzie miał kancelarię nawet w sprawie o 10 złotych, a nawet najsłabszy pełnomocnik pokona kogoś z zerową wiedzą.

A Twoje podejście "po co do takiej sprawy prawnika", cóż, sam niedawno pomagałem tutaj